Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’den Çift Etkili Covid-19 Aşısı Onayı!

İngiltere’nin bivalent adı verilen yeni aşısı, Covid-19’un her iki varyantı için kullanım onayı aldı. Habere dair detaylar altta;
İngiltere’den Çift Etkili Covid-19 Aşısı Onayı!
Yorum

ABD’li şirket Moderna tarafından yapılan uyarlanmış Covid-19 aşısının, hem orijinal virüs hem de yeni omikron varyantı olmak üzere iki virüsü hedef alan ilk aşı olduğu duyuruldu.

İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA), bugün yaptığı bildiride iki virüsle mücadele eden ülkelerin arasında ikili bir Covid-19 aşısını onaylayan ilk ülke olduğunu açıkladı.

ABD’li şirket Moderna tarafından yapılan iki varyanta yönelik “bivalent” adı verilen iki değerli aşı ile yetişkinlere yönelik takviye dozu olarak kullanılmasına onay verildiği bildirildi.

MHRA İcra Kurulu Başkanı Dr June Raine aşının Omicron BA.1 varyantının yanı sıra orijinal 2020 virüsüne karşı güçlü bir bağışıklık tepkisi sağladığını iletti. Aşının klinik deney ile onaylandığını ekledi.

Raine, Birleşik Krallık’ta kullanılan ilk nesil Covid-19 aşılarının hastalığa karşı önemli koruma sağlamaya ve hayat kurtarmaya devam ettiğini belirtti.

İngiltere tarafından onaylanmış tüm Covid-19 aşılarının güvenliğini izlemek için kapsamlı bir güvenlik gözetim izlemlerinin olduğunu söyleyen Raine, onaylanan yeni aşının buna dahil olacağını ifade etti.

Açıklamada virüsün, aşıların sağladığı bağışıklıktan kurtulmak için sürekli geliştiğinin altı çizildi. Bu yeni aşının, orijinal aşıdan daha geniş bağışıklık tepkisi ile aşıların geliştirilmesi için önemli rol oynayacağı eklendi.

Ortak Aşılama ve Bağışıklama Komitesi yeni aşının dağıtım programının bir parçası olarak nasıl sunulması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunacağı bilgisini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu