Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’den Avrupa’nın Güvenliği için Askeri Hamle

İngiltere Doğu Avrupa'daki tatbikatlar için 8 bin asker konuşlandıracağını açıklarken, "Avrupa'nın güvenliği hiç bu kadar önemli olmamıştı." ifadesi kullanıldı.
İngiltere’den Avrupa’nın Güvenliği için Askeri Hamle
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Doğu Avrupa’daki tatbikatlar için yaklaşık 8 bin asker konuşlandıracağını bildirdi. Bunun Soğuk Savaş’tan bu yana en büyük konuşlandırmalardan biri olduğu söylendi.

Finlandiya’dan Kuzey Makedonya’ya kadar olan ülkelerde konuşlandırılacak olan birliklerin tatbikatlarında 72 Challenger 2 tankı, 12 AS90 paletli topçu silahı ve 120 Warrior zırhlı savaş aracının kullanılacağı açıklandı.

Ordunun ölümcül, çevik ve küresel bir güce modernizasyonunu göstereceği belirtilirken, tatbikatlara NATO, Ortak Sefer Kuvvetleri (JEF) müttefikleri ve ortaklarından on binlerce askerin katılacağı söylendi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, “Avrupa’nın güvenliği hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu tatbikatlar, birliklerimizin Soğuk Savaş’tan bu yana en büyük ortak konuşlandırmalardan birinde bir dayanışma ve güç gösterisi içinde NATO ve Ortak Sefer Kuvvetleri genelindeki müttefikler ve ortaklarla güçlerini birleştirdiğini görecek.” dedi.

İngiliz ordusunun her zaman ortaklarının yanında yer alacak yetenekte olduğunu ifade eden Wallace, bu adımın ortak değerleri birleştireceğini, barış ve güvenliği teşvik edeceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Korgeneral Ralph Wooddisse ise ülkesinin Avrupa’nın savunmasına ve Rus saldırganlığının caydırılmasına önemli bir katkıda bulunduğunu belirtti.

Konuşmasında “NATO’yu desteklemek ve Birleşik Krallık’ın barış ve güvenliğe olan bağlılığını göstermek için güçlü, yetenekli ve hazır kuvvetler sağlayarak, müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte eğitmek ve savaşmak için Baltık’tan Ege’ye kadar Avrupa genelinde konuşlandırmaya devam ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Topçu, elektronik harp, hava savunma, gözetleme insansız hava araçları, mühendisler ve lojistikçiler tarafından desteklenen hafif ve hava kuvvetlerinden helikopterlere ve zırhlı kuvvetlere Sahra Ordusu’ndan çok çeşitli birimlerin dahil olacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.