Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’de Stablecoin ve Staking Hizmetleri için Düzenleme Hazırlığı

İngiltere hükümetinin altı ay içinde stablecoin'ler ve kripto varlıklarına yönelik staking hizmetlerine düzenleme hazırlığında olduğu belirtildi.
İngiltere’de Stablecoin ve Staking Hizmetleri için Düzenleme Hazırlığı
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık Hazine Ekonomi Sekreteri Bim Afolami, hükümetin gelecek altı ay içerisinde stablecoin’ler ve kripto staking hizmetlerine yönelik düzenleme getirmeyi planladığını söyledi. İngiltere’de bir süredir kripto varlıklara yönelik yeni düzenlemeler getirilme planı konuşuluyordu.

Ekim 2023’te İngiltere Bankası ve Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto sektörünü koordineli bir şekilde denetlemeye yönelik geniş planlarını duyurdu. Stablecoin düzenlemesine ilişkin zaman çizelgesi, 2024 ortasına kadar nihai kurallar üzerinde istişarede bulunulacağını ve 2025 yılına kadar stablecoin rejiminin uygulamaya konacağına işaret ediyor.

Afolami’nin açıklaması, İngiltere’nin seçim yılında kripto düzenlemesi getirmek için ilerlediğini gösteriyor. Stablecoin’ler ve staking’in ötesinde daha geniş kripto düzenlemesine ilişkin bir zaman çizelgesi sorulduğunda Afolami, net bir bilgisi olmadığını söyledi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ilk olarak ülkeyi 2022’de küresel bir kripto merkezi yapma sözü vererek ülkeye daha fazla dijital varlık işletmesi ve yatırım çekmeyi amaçladı. Kripto para firmaları net kuralların bulunmamasının faaliyetlerini zorlaştırdığını söylese de, o zamandan bu yana düzenleme konusunda gözle görülür bir ilerleme kaydedilmedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.