Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Kripto Para Tutan İnsan Sayısı Artıyor

Coinbase tarafından yapılan araştırma, İngiltere'deki kripto para kabulünün her geçen gün daha da arttığını ortaya koydu.
İngiltere’de Kripto Para Tutan İnsan Sayısı Artıyor
Yorum

Kripto para piyasası geçen yılın Kasım ayından bu yana kayıplarını artırıyor. Fiyat tarafındaki düşüşe rağmen, kripto varlıklardaki benimsenmenin arttığı görülüyor. Coinbase tarafından Birleşik Krallık’ta yapılan bir araştırma, bu durumun son örneği oldu.

ABD’li borsanın son araştırmasına göre, Birleşik Krallık’taki insanların yüzde 33’ü kripto para tutuyor. Bu oran geçen yılın Ekim ayında yüzde 29 olarak ölçülmüştü. Kripto sahiplerinin yüzde 61’i portföylerini önümüzdeki 12 ay içinde genişletmeyi planlıyor.

İngiltere Kripto Yatırımları ile Avrupa’da Öne Çıkıyor

Araştırmaya göre tüketicilerin neredeyse yüzde 11’i kripto varlıkları iyi anladıklarını belirtiyor. Birleşik Krallık, bu varlıklarla ilgilenen artan sayıda insanla Avrupa’nın önde gelen bir kripto yatırım merkezi olmaya devam ediyor.

Son anket çalışması, portföylerinin boyutunu ve çeşitliliğini genişletmek için birçok paylaşım hırsı ile benimseme eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor. Raporda bu varlıkların anlaşılmasını ve farkındalığını artırmak için yapılacak çok şey olduğuna yer verildi.

Düzenlemeler ile Benimseme Artabilir

Birçok İngiliz yatırımcı, dijital para birimlerini portföy çeşitlendirmesi için önemli bir araç olarak görüyor. Kripto varlıklarla ilgili küresel düzenleyici ortam hala belirsiz olsa da, Avrupa’daki bazı ülkeler dijital varlıklar için net düzenleyici çerçeveler üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Araştırmayı yapan Coinbase borsasından bir sözcü, kripto paraların, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmeleri ve getiri elde etmeleri için bir yol sağladığını ancak, bu pazarın büyümesini desteklemek ve yatırımcıların doğru kararlar vermelerine yardımcı olmak için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi.

Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 1.8 trilyon dolar yakınlarında bulunuyor. Bu değer geçtiğimiz yılın Kasım ayında 3 trilyon dolar seviyesine yaklaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%