Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Yenilenebilir Enerji Teşvikini 22 Milyon Pound Artırdı

İngiltere hükümeti, yenilenebilir enerji projelerini teşvik etmek için mevcut miktarı artırdıklarını söyledi. Detaylar şöyle...
İngiltere Yenilenebilir Enerji Teşvikini 22 Milyon Pound Artırdı
HABER GİRİŞ

İngiltere, yenilenebilir enerji projelerini teşvik etmek için son müzayede turunda mevcut miktarı 22 milyon pound artırarak toplamı 227 milyon pounda çıkardı.

Hareket, İngiltere Enerji Bakanı Grant Shapps’ın Çarşamba günü endüstri liderleriyle ülkenin enerji güvenliğini artırmaya ve 2050 iklim hedefine kadar net sıfır emisyonunu yakalamaya yardımcı olacak yeni enerji projelerine yatırımı görüşmek üzere bir araya gelmesini takip ediyor.

Enerji Güvenliği ve Net Sıfır Departmanı’ndan yapılan açıklamada, “Bu finansman artışının sektöre güçlü bir sinyal göndermesi, sektördeki geliştirici güvenini her yıl artırması ve Birleşik Krallık’ın yatırım için en cazip yerler arasındaki itibarını artırması bekleniyor” ifadeleri yer aldı.

İngiltere’nin 2014 yılında uygulamaya koyduğu farka dayalı sözleşme (CfD) programı, yenilenebilir enerji geliştiricilerine elektrikleri için garantili bir fiyat sunuyor. Son finansman artışı, şu anda başvuru sahiplerine açık olan beşinci CFD müzayedesi olacak.

Bakanlık, beşinci turda, güneş ve açık deniz rüzgarı gibi yerleşik teknolojiler için bütçenin 170 milyon sterlinden 190 milyon sterline, yüzer açık deniz rüzgarı gibi gelişmekte olan teknolojiler için 35 milyon sterlinden 37 milyon sterline çıkarılacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Proje geliştiricileri, daha yüksek maliyetleri yansıtmak için artırılması gereken mevcut en son finansman konusunda uyarıda bulundu .

İsveçli Vattenfall geçen ay, İngiltere kıyılarındaki Norfolk Boreas açık deniz rüzgar santralinin gelişimini, geçen yılki dördüncü tur müzayedesinde aldığı CFD’nin projenin ekonomik olması için artık yeterli olmaması nedeniyle durduracağını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın