Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere ve Fransa Yasadışı Göç için Dev Anlaşma İmzaladı

İngiltere İçişleri Bakanı yasadışı göçmen akışını durdurmak için harekete geçerek Fransa ile bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmanın detayları haberde;
İngiltere ve Fransa Yasadışı Göç için Dev Anlaşma İmzaladı
HABER GİRİŞ

İngiltere ve Fransa bugün yasadışı göçmenlerin Manş Denizi’nden tehlikeli yolculuklar yapmasını engellemek için gelecek yılı kapsayan 72,2 milyon euro değerinde bir anlaşma imzaladılar. 2022 senesi boyunca 40 binden fazla, 2021’de ise 28,526 kişinin küçük teknelerle kanalı geçtiği kaydedildi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın İçişleri Bakanı Suella Braverman’a öz konusu göçmen akışını durdurmak için baskı yaptığı belirtildi. Braverman, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ile Paris’teki görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Bu karmaşık sorunu çözmek için birlikte çalışmak hem İngiltere hem de Fransız hükümetlerinin çıkarınadır. …Hızlı bir düzeltme yok ancak bu yeni düzenleme, kuzey Fransa’daki plajlarda devriye gezen Fransız jandarmaların sayısını önemli ölçüde artırabilecek.”

Devriye Gezen Memur Sayısı Yüzde 40 Artacak

Düzenlemeyle birlikte İngiliz ve Fransız subayların insan kaçakçılarını durdurmak için birlikte çalışacağına işaret edildi. Anlaşmanın tek bir seneyi kapsamadığına işaret edilirken, gelecek aylarda Fransız sahillerinde devriye gezen memur sayısında da yüzde 40’lık artış kaydedileceği bildirildi.

Fransız sahillerindeki devriye gezen memurların İngiltere tarafından finanse edildiğinin de bilgisi verildi. İngiliz subayların, koordinasyon ve bilgi paylaşımını geliştirmek için ilk Fransız liderliğindeki kontrol odalarına yerleştirileceğinin altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Anlaşma Kapsamında Birçok Alandaki Yatırımlar Finanse Edilecek

Söz konusu anlaşmayla geçişlerin tespit edilip önlenmesine yardımcı olmak için gözetim teknolojisi, insansız hava araçları, tespit köpeği ekipleri, CCTV kameraları ve helikopterlere yapılan yatırımların finanse edileceği ifade edildi.

Ayrıca İngiltere’ye gidişleri engellenen göçmenler için Fransa’da bulunan kabul ve geri gönderme merkezlerinin desteklenerek limanlardaki güvenliğin güçlendirileceği vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.