Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere, Rusya-Ukrayna Savaşına Dair Son Durumu Paylaştı

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan yıkıcı savaşın yeni bir aşamaya gireceğini öne sürdü.
İngiltere, Rusya-Ukrayna Savaşına Dair Son Durumu Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya ile Ukrayna arasında Şubat ayında başlayan savaş bölgedeki çatışmalarla devam ediyor. İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan bir istihbarat raporu, savaşın bundan sonraki  yol haritasına ışık tutuyor.

Bakanlık istihbarat raporunda, Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan yıkıcı savaşın yeni bir aşamaya gireceğini iddia etti. Açıklamada güneybatı bölgesindeki Zaporizhzhya yakınından Herson’a uzanan 350 kilometrelik bir cephe hattına doğru kayan yoğun çatışmalara dikkat çekildi.

Rus kuvvetlerinin potansiyel bir saldırıya hazırlanmak veya Ukrayna’dan bir karşı saldırı beklentisiyle güneyde seferber olduğunu iddia etti.

Birlikler Güneybatıya Kayıyor

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, kamyonlar, tanklar, çekilen toplar ve diğer silahlar da dahil olmak üzere Rus askeri araçlarından oluşan geniş konvoyların, Ukrayna’nın Donbas kentinden güneybatı bölgesine doğru hareket etmeye başladığını bildirdi. Teçhizatın Rus işgali altındaki Melitopol, Berdiansk, Mariupol’dan ve Kırım’a taşındığı bildirildi.

800 ila 1.000 askerden oluşan tabur taktik gruplarım Kırım’da konuşlandırıldığı ve Herson bölgesindeki Rus birliklerini desteklemek için kullanılacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

İstihbarat raporu ayrıca 2 Ağustos’ta Kırım’a yeni bir tabur konuşlandırıldığını ve Doğu Kuvvetler Grubundan taburların da bölgede bulundurulduğunu iddia ediyor. Rusya’nın bu taburları yakın gelecekte Herson bölgesine konuşlandırması bekleniyor.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ise saldırılarını ülkenin güney bölgelerinde artan sıklıkta mühimmat depolama tesislerine, köprülere ve demiryolu bağlantılarına yoğunlaştırıyor.

Askerler Herson’u Rus işgali altındaki Kırım’a bağlayan çok önemli bir demiryolu köprüsüne odaklanıyor. İngiltere Savunma Bakanlığı, “Rusya’nın lojistik olarak ikmal kabiliyetini etkilemeye çalışmak için neredeyse kesinlikle blok, hasar, bozulma, inkar, yok etme ve kesinti etkilerinin bir kombinasyonunu kullanıyorlar” açıklamasını yaptı.

Rusya geçtiğimiz gün Ukrayna’da bulunan Avrupa’nın en büyük nükleer santralinin elektrik hatlarını hedef almıştı. Bombalanan santralin halen çalışır durumda olduğu ve radyoaktif bir sızıntıya rastlanmadığı açıklanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın