Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Esrar Kullanımı için Ödeme Yapacak!

İngiltere'nin köklü eğitim kurumu bir araştırma başlatarak, esrar kullanımının beyin üzerindeki etkileri hakkında bilgi toplayacak. İşte detaylar;
İngiltere Esrar Kullanımı için Ödeme Yapacak!
HABER GİRİŞ

İngiltere’nin en eski ve prestijli okullarından King’s College London, esrarın insan beyni üzerindeki etkisini araştırmak üzere öncü bir çalışma başlattı. Araştırmaya katılım için para ödeneceğini bildiren eğitim kurumu, 18 ile 45 yaşları arasında 6 bin kişiyi işe alacak.

Araştırma kapsamında alınacak kişilerin İngiltere’nin başkentinde yaşaması istenirken, şu anda esrar kullanması, üç defadan az kullanması veya daha önce hiç denememiş olması gerekiyor. Bilim adamlarının araştırmada esrar kullanımının beyni nasıl etkilediği hakkında bilgi toplayacağı belirtildi.

Dünya çapında şu anda her gün 200 milyondan fazla insanın esrar kullandığının bilgisi verilirken, kişilerin beynine olan etkileri hakkında çok az şey bilindiğine dikkat çekildi.

100 Sterlinlik Amazon Çeki Çekişine Katılım Hakkı

Araştırmacılarsa artan kullanıcı sayısı ve gelecekte yasal olma olasılığından kaynaklı konunun araştırılmasının önemli olduğunu vurguladı. Araştırma projesine katılmak isteyenlerin bir form doldurarak üniversiteye ileteceği eklendi.

Söz konusu araştırma projesinin iki ana kısma ayrıldığı ve öncesinde de katılımcıların 40 dakikalık bir çevrimiçi ankete katılacağı bildirildi. Anketi tamamlayanlaraysa 50 sterlin ödeneceği söylendi.

GCM Yatırım Banner

Ankete katılanların 100 sterlinlik Amazon kuponu çekilişine hak kazanacağı ancak ikinci aşama olan yüz yüze değerlendirmelerin ardından projeye seçilecek kişilere ayrıca 50 sterlin ödeneceği bildirildi.

Yüz Yüze Değerlendirmeye Katılım Sağlanacak

Gerçekleştirilen anketin ardından yüz yüze bir değerlendirmeye katılımın gerektiği, bundan kaynaklı da İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmanın önemli olduğunun altı çizildi.

Projeye katılmak isteyen kişilerin kan örneği bağışlamaya razı olması gerekli maddeler arasında yer alırken, sanal gerçeklik (VR) deneyimine de katılım sağlanacağı paylaşıldı. Kişilerin daha önce veya şu anda psikotik bozukluk tanısı almama ve bununla ilgili tedavisinin bulunmaması gerekiyor.

Uzmanlara göre İngiltere’de şu anda esrar reçetesi bulunan yaklaşık 17 bin kişinin olduğunu ve bazı Crohn, epilepsi, Parkinson ve MS hastalarının ilacı kullanmanın faydalarını bildirdiği savunuldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın