Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Ekonomisinde Anksiyete Bozukluğu

Birleşik Krallık'ta artan ruh sağlığı bozuklukları küresel olarak İngiltere'nin büyümesini engelleyeceği açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
İngiltere Ekonomisinde Anksiyete Bozukluğu
HABER GİRİŞ

Bir İngiliz medya kuruluşu tarafından yürütülen araştırmaya göre İngiltere’deki ekonomik olarak aktif olmayan insan sayısı Haziran 2019 ile 2022 arasında 537 bin 500 arttı. Ekonomistlerse bu durumu İngiltere’nin ekonomik büyümesini engelleyebilecek zihinsel sağlık sorunlarına bağladı.

Söz konusu vakaların yaklaşık 450 bininin ruh sağlığı sorunlarıyla bağlantılı olduğu belirtildi. İngiltere’de ekonomik olarak aktif olmayan insan sayısının neredeyse dokuz milyona fırladığı kaydedildi.

Araştırmalara göre Britanyalılarda depresyon ve anksiyete bozuklukları görüldü. Bu eğiliminden kaynaklı İngiltere ekonomisinde bozulmaların olacağı konusunda uyardılar.

Ruhsal Bozukluklar Şirketlerin Verimlilik ve Cirosunu Düşürecek

150’den fazla ülkede dünyanın en büyük muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti olan uluslararası firma Deloitte’un araştırma birimi, çalışanların ruhsal bozukluklarının şirketlerin verimliliğini ve cirosunu etkilediğini paylaştı.

Deloitte raporuna göre ruh sağlığı bozukluklarıyla ilişkili yıllık maliyetler Covid-19’un sürecinin başından bu yana yüzde 25 oranında artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Sputnık haberinde yer alan ekonomist görüşlerine göre zihinsel bozukluktan meydana gelen hastalıktan küresel olarak İngiliz ekonomisini etkileyeceğini iddia edildi.

İngiltere’de Engelli Ödeneği 14,7 Milyar Sterline Ulaştı

Uzmanlar İngiltere’de yaşanan ekonomik hareketsizlikte görülen artışın Birleşik Krallık’taki büyümeyi engelleyeceğini ön görüyor. Ekonomik olarak aktif olmayan kişilerin kamu maliyesine katkıda bulunmayacağına dikkat çekildi.

Bunların yanı sıra Birleşik Krallık’taki sakatlık yardımları faturasının 14,7 milyar sterline ulaştığının altı çizildi. Ruhsal bozukluğun, engelli ödeneği almak için öne sürülen koşullardan olduğu belirtildi.

Ayrıca söz konusu koşullar arasında depresyon ve anksiyete bozukluklarının da olduğu iletildi. Ancak genel olarak herhangi bir zihinsel durumun bir kişinin iş bulmasını veya işini sürdürmesini engelliyorsa buna hak kazanabileceği eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.