Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Başbakanı: İsrail’in Kazanmasını İstiyoruz

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrailli mevkidaşı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede İsrail'in yanında durma sözü verdi. Detaylar haberin devamında;
İngiltere Başbakanı: İsrail’in Kazanmasını İstiyoruz
Son Güncelleme: 

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, İsrailli mevkidaşı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında İsrail’in yanında durma sözü verdi. Hamas ile olan savaşı İsrail’in kazanmasını istediğini söyledi.

İsrail’i ziyaret eden Sunak, Netanyahu ile düzenlediği ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sunak: Kazanmanızı İstiyoruz

En karanlık anında İsrail’in yanında durma sözü veren isim, ülkenin Hamas ile olan savaşını kazanmasını istediğini “Sizinle dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve sizin kazanmanızı istiyoruz.” sözleriyle ifade etti.

İsrail’in son iki hafta içinde yaşadıklarını hiçbir ülkenin yaşamaması gerektiğini söylerken İsrail’in kuruluşundan bu yana saldırılara maruz kaldığını kaydetti.

Filistin halkının, Hamas’ın kurbanı olduğunu söyleyen Sunak, İngiltere’nin, İsrail’in uluslararası hukuka uygun olarak kendini savunma hakkını desteklediğini tekrarladı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Hamas’ın sivil insanları büyük riske attığını ancak İsrail’in sivillere zarar vermemek adına her türlü önlemi aldığını sözlerine ekledi.

Netanyahu: Tüm Medeni Dünyanın Savaşı

Netanyahu ise İsrail’in uzun bir savaş için sürekli desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yeni Naziler olarak adlandırdığı Hamas ile yaşanan çatışmayı “tüm medeni dünyanın savaşı” olarak nitelendirdi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’nin lideri olan Sir Winston Churchill’in bir sözünü ödünç alan Netanyahu, Hamas saldırısını “bizim en karanlık saatimiz” ve “dünyanın en karanlık saati” olarak nitelendirdi.

İsrail-Filistin çatışmalarının başlamasından bu yana gösterdiği dayanışma, açık ve tereddütsüz destek için Sunak’a teşekkürlerini iletti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu