Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiliz Ordusundan Ukrayna Savaşına Dair Kritik Açıklama

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın ardından, yeni Genelkurmay Başkanı Patrick Sanders’tan “savaşmaya hazırlanmalıyız” açıklaması geldi.
İngiliz Ordusundan Ukrayna Savaşına Dair Kritik Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın saldırılarının en başından bu yana Ukrayna’ya destek olan İngiltere’den önemli açıklamalar geldi. İngiltere ordusunun yeni Genelkurmay Başkanı Patrick Sanders, İngiliz birliklerinin bir kez daha Avrupa’da savaşmaya hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin İngiltere’yi koruma yönündeki temel amaçlarının altını çizdiğini belirten Sanders, “Artık müttefiklerimizle birlikte savaşabilecek ve savaşta Rusya’yı yenebilecek bir ordu oluşturmak için güçlü bir zorunluluk var. 1941’den bu yana, Avrupa’da kıtasal bir gücün karıştığı bir kara savaşında ordunun komutasını üstlenen ilk genelkurmay başkanıyım” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da dün benzer açıklamalarda bulunmuştu. Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceklerini belirten Johnson; Rusların ilerlediğini, Ukrayna’nın kazanabileceğini görmelerinin hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Ukrayna ordusunun yorgunluğuna dikkat çeken İngiltere Başbakanı, Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e 120 günde Ukrayna ordusundaki 10 bin askere eğitim verme önerisinde bulunduklarını açıkladı. Savaşın denklemini değiştirmek için yeni bir askeri eğitim programı önerdiklerini aktardı.

Johnson ayrıca “Putin, Ukrayna’yı düpedüz bir vahşetle ezmeye çalışırken, bir yıpratma kampanyası uyguladığı için korkarım ki uzun bir savaşa kendimizi hazırlamamız gerekiyor.” ifadesini kullanarak, görevlerinin zamanı Ukrayna tarafına çevirmek olduğunu bildirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.