Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johnson Ukrayna’ya Desteğin Sürmesi Gerektiğini Söyledi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kiev ziyareti dönüşünde önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Boris Johnson Ukrayna’ya Desteğin Sürmesi Gerektiğini Söyledi
Yorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz gün Ukrayna’yı ziyaret etti ve burada Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüştü. Boris Johnson, Ukrayna dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İngiltere’nin uzun vadede Ukrayna’yı desteklediğini göstermeye devam etmesinin önemli olduğunu söyleyen Johnson, savaş devam ederken “Ukrayna yorgunluğu” riski konusunda uyarıda bulundu.

Johnson açıklamasının devamında, “Ruslar santim santim ilerliyor. Ukrayna’nın kazanabileceğini ve kazanacağını göstermemiz bizim için hayati önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

Johnson, Ukrayna’nın yorgunluğunun kendisini gösterdiğinde, uzun vadede onların yanında olduklarını ve ihtiyaçları olduğunda stratejik dayanıklılığı vereceklerini göstermenin çok önemli olduğunu belirtti.

Johnson’dan Askeri Eğitim Önerisi

İngiltere Başbakanı Johnson, Devlet Başkanı Zelenski’e 120 günde Ukrayna ordusundaki 10 bin askere eğitim verme önerisinde bulunduklarını belirtti.

Ukrayna’nın Birleşik Krallık füzelerini ateşlediğine atıfta bulunan Johnson, savaşın denklemini değiştirmek adına yeni bir askeri eğitim programını önerdiklerini söyledi.

Programı kapsamında askerler 3 hafta boyunca savaş, temel tıp eğitimi ve siber güvenlik gibi konularda eğitimden geçecek. Zelenski’nin bu öneriyi kabul etmesi halinde, eğitimin Ukrayna topraklarının dışında yapılması bekleniyor.

Rusya ile Ukrayna arasında Şubat ayında başlayan savaşta iki taraf da büyük kayıplar verdi. İngiltere’nin de aralarında olduğu Batılı ülkeler, Ukrayna’ya para ve silah yardımını sürdürüyor. Diğer yandan Rusya ekonomisini çökertmek hedefiyle çok sayıda yaptırım hayata geçirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu