Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiliz Kuruluşların Kampanyasına Kral Charles’tan Cömert Bağış

İngiltere’deki yardım kuruluşları Türkiye-Suriye depremi için harekete geçti. Kral Charles’ın cömert bir bağış yaptığı kampanya sürüyor…
İngiliz Kuruluşların Kampanyasına Kral Charles’tan Cömert Bağış
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yanında Suriye’yi de etkileyen yıkıcı deprem için hem yerli hem uluslararası çapta çalışmalar devam ediyor. Birleşik Krallık’taki 15 yardım kuruluşunu bir araya getiren çatı örgüt Afet Acil Durum Komitesi de (Disasters Emergency Committee-DEC) deprem yardımı için bağış kampanyasıyla gündemde.

1963 yılında kurulan köklü felaketlerle mücadele kuruluşu DEC, depremler sonrası Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere destek sağlamak amacıyla bağış kampanyası başlattı.

Dün başlatılan kampanya yoğun ilgi görürken hem hükümetlerden hem de önde gelen isimlerden büyük miktarlarda nakdi destek yapılıyor.

Örgütün, “Yıkıcı depremler Türkiye ve Suriye’yi vurdu, binlerce insanı öldürdü ve yaraladı. Hayatta kalanların acilen kurtarılmaya, tıbbi yardıma, barınağa, battaniyeye ve yiyeceğe ihtiyacı var. Hayat kurtarmaya yardımcı olmak için şimdi bağış yapın” ifadeleriyle başlattığı kampanyaya Kral Charles da bağış yaptı.

Daha önce depremler nedeniyle taziye dileklerini ileten Kral III. Charles, başlatılan kampanyanın ardından ilk destek verenlerden oldu.

GCM Yatırım Banner

DEC, Kral Charles ve eşine cömert bağışları için teşekkür etti. Kral Charles’ın oğulları da benzer şekilde Türkiye-Suriye depremi için bağış kampanyasına katıldı.

Galler Prensi William ve Prenses Catherine, Twitter hesaplarından Türkiye ve Suriye depremleri için üzüntülerini belirtirken DEC’i desteklediklerini bildirdi.

James Bond karakterine de hayat veren ünlü oyuncu Daniel Craig, DEC’e bağış için bir TV reklamında oynadı. 54 yaşındaki oyuncu, Britanyalıları “hayati kurtarıcı desteğe çaresizce ihtiyaç duyanlara” bağışta bulunmaya çağırdı.

İngiliz hükümetinin kampanyaya 5 milyon sterline kadar katkı sağlayacağı belirtilirken İskoçya da DEC’in kampanyasına 500 bin sterlin bağışlayacağını açıkladı. DEC, Türkiye-Suriye depreminden etkilenenler için bağış çağrılarını sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.