Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ING Türkiye Yılın İlk Yarısında 1,4 Milyar TL Kar Bildirdi

ING Türkiye yılın ilk yarısına dair sonuçlarını bildirdi. Bankanın vergi öncesi karı 1,4 milyar TL oldu. Detaylar geliyor...
ING Türkiye Yılın İlk Yarısında 1,4 Milyar TL Kar Bildirdi
YAYINLANMA ZAMANI

ING Türkiye, 2023’ün ilk yarısına dair konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bankanın bildirdiği mali sonuçlara göre konsolide aktif toplamı 149,2 milyar lira olan ING Türkiye’nin sermaye yeterlilik oranı da yüzde 17,3 seviyesinde gerçekleşti. ING Türkiye’nin bu dönemdeki vergi öncesi kârı 1,4 milyar lira oldu.

Bankanın sermaye yeterlilik oranı yüzde 17,3 olarak gerçekleşen ve konsolide aktif toplamı 149.2 milyar lira olurken, bu dönemde 82.4 milyar lirası nakdî olmak üzere ekonomiye toplam 96,9 milyar lira tutarında kredi büyüklüğü ile kaynak sağlandı.

ING Türkiye’nin toplam öz kaynakları 15 milyar lira ve mevduatları 93,8 milyar liraya ulaştı. Bankanın ülke ekonomisine sağladığı kredi desteği 82,4 milyar lirası nakdî olmak üzere, toplam 96,9 milyar lira olarak gerçekleşti.

‘Ülke Ekonomisini Destekledik’

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, yılın ilk yarısına dair değerlendirmesinde, dünyada küresel enflasyonun Türkiye’de ise deprem, enflasyon ve seçim sürecinin etkilerinin yaşandığı bu dönemde, ING Türkiye olarak müşterilerin, paydaşların ve çalışanların yanında olmaya, ülke ekonomisini desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

Gökgöz açıklamasında, “Yılın ilk yarısında hem dijitalleşme hem de sürdürülebilirlik yolculuğumuzda önemli adımlar atarken, bir yandan da toplumsal yatırımlarda depremden etkilenen bölgeleri önceliklendirmeyi sürdürdük.” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Finansal tablolarımızla da sağlam bir finansal performans sergilediklerini belirten Gökgöz, bu doğrultuda, yıl sonuna göre mevduatta yüzde 40, aktif büyüklükte ise yüzde 38 artış kaydettiklerini söyledi. Ülke ekonomisine sağladıkları kredi desteğini yıl sonuna göre yüzde 21 oranında artırdıklarının bilgisini verdi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.