Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İndeks Bilgisayar Teknoloji Şirketini Satın Aldı

İndeks Bilgisayar, HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. A.Ş'nin yüzde 51'lik hissesinin satın alındığını duyurdu. Detaylar haberde...
İndeks Bilgisayar Teknoloji Şirketini Satın Aldı
HABER GİRİŞ

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin satın alınması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, görüşmelerin olumlu sonuçlandığını duyurdu. HB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Tic. AŞ’nin 23 milyon 235 bin 294 dolar şirket değeri üzerinden yüzde 51 hissesinin satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Edinilen finansal duran varlığın sermayesi 30 milyon TL olarak açıklandı. Payların nominal tutarı ise 15 milyon 300 bin TL olarak kaydedildi.

HB Bilişim AŞ Hakkında

KAP üzerinden yapılan açıklamada şirket hakkında bilgi verildi. 1994 yılında kurulduğu not edildi.

Şirketin, mobil ürünler alanında müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak ilkesiyle yola çıkmış, bu süreçte yenileme, satış ve teknik servis hizmetleri sunan en büyük firmalardan biri olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

HB Bilişim’in 2024 yılı net satış hedefinin 51 milyon dolar, 2025 yılı net satış hedefi ise 70 milyon dolar olarak öngörülmekte olduğu kaydedildi.

2024 yılı vergi sonrası net kâr hedefi 5 milyon USD, 2025 yılı net kar hedefinin ise 7 milyon dolar olarak planlanmakta olduğu aktarıldı.

Şirketin geleceğe dönük stratejisiyle, pazarın büyüyen bu kısmına güçlü bir iş ortaklığıyla girmiş olup Avrupa pazarında da faaliyette bulunmak amacı ile Almanya’da bir şirket kurmayı hedeflemekte olduğu not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (INDES) bugün açılışı 8,75 TL’den yaptı. Yıllık bazda yüzde 55,74 kazandırdı. Aylık kaybı yüzde 8,58 oldu. Hisseler yazım sırasında 8,73 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın