Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ImmutableX Bir Günde Yüzde 40 Artarken Analistten Uyarı Geldi

ImmutableX fiyatı 24 saat içinde yüzde 40 arttı. Balina aktivitesi ise zayıf kalmaya devam ediyor. İşte IMX fiyatını bekleyenler...
ImmutableX Bir Günde Yüzde 40 Artarken Analistten Uyarı Geldi
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle ilk 50 içinde yer alan ImmutableX’in (IMX) fiyat artışı, son günlerde kripto pazarı rallisine öncülük ederek piyasa katılımcılarını şaşırtan bir performans sergiledi. Altcoin fiyatı, 45 günün en yüksek seviyesine ulaşırken bu süreçte direnç seviyelerinin çoğunu destek alanına çevirmeyi başardı.

Rallinin arkasındaki nedenlere dair kesin teşhisler konulmamakla birlikte gözler büyük cüzdan sahibi olarak bilinen balinaların hareketlerine çevrilmiş durumda.

ImmutableX Fiyatı Kripto Piyasasını Şaşırttı

ImmutableX fiyatı son gün işlem saatlerinde yaklaşık yüzde 40 artış göstererek dikkatleri çekti. Bugün piyasadaki genel geri çekilmeye rağmen 0,771 dolar civarında işlem gören altcoinin fiyatı haber yazımı itibarıyla haftalıkta yüzde 30 üzerinde yükselişle 0,6730 dolar civarında seyrediyor.

Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, yılın ikinci en yüksek tek günlük yükselişini gösteren IMX’in, bu hareket sonucunda üç üstel hareketli ortalamayı (EMA) da aşmayı başardığına dikkat çekti. Bu çizgilerin yeniden test edilmesinin, yükselişin sürdürülmesine yetecek kadar ralliyi destekleyeceğini ifade etti.

Kritik Seviyelere Dikkat!

0,802 dolar direnç seviyesinin en son Haziran ayında aşıldığını ve en son altı ay önce Mart ayında bir destek hattı olarak test edildiğini söylerken bu hattın yeniden test edilmesinin, 0,864 doların ötesinde bir ralli için temel oluşturacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner
Immutable X 21 Eylül Kritik Seviyeler Fiyat Grafiği
Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, göreceli güç endeksine (RSI) göre kripto varlığın şu anda aşırı satın alınmış durumda olduğuna ve bunun da aşırı ısınan piyasa soğudukça IMX’in bazı düzeltmeler kaydedebileceği anlamına geldiğine dikkat çekti.

Böyle bir durumda desteğin 0,579 dolar seviyesine düşmesinin muhtemel olduğundan aşırı düşüşe dikkat edilmesi gerektiğini söylerken bu seviyeden düşüşün, ImmutableX fiyatını aylık en düşük seviye olan 0,475 dolara göndererek yükseliş tezini geçersiz kılacağının altını çizdi.

Balina Hareketinin Olmaması Düzeltmelere Neden Olabilir

Balinalar, dolaşımdaki arzın neredeyse yüzde 87’sini kontrol ettikleri için IMX için en önemli yatırımcı grubu konumunda bulunmakta. Balina hareketleri piyasayı önemli ölçüde etkilerken tam tersine hareketlerin eksikliği yatırımcılara zarar verebilecek tabloların oluşmasına neden olabiliyor.

Mourya, bu durumun, büyük işlemlerin (100.000 doların üzerindeki işlemler) birkaç günde bir küçük bir artışla ortalama 7 milyon dolar gibi düşük bir seviyede kaldığı geçtiğimiz birkaç hafta boyunca görüldüğü ve son 24 saat içinde bile balina işlemlerinin tutarının yalnızca 22,6 milyon dolar olarak gerçekleştiği bilgisini verdi.

Immutable X 21 Eylül Balina Hareketleri
Kaynak: IntoTheBlock

Ancak bu seferki farklardan birinin, geçmiş örneklere kıyasla çıkışların azalma göstermesi olduğunu söylerken bu durumun balinaların ve büyük cüzdan sahiplerinin net akışını pozitif tuttuğunu ve yaklaşık 10,9 milyon dolar değerinde 14,24 milyon IMX ile üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Bununla birlikte, girişlerin sıklığının hala düşük olduğuna ve bunun da uzun vadede altcoin için zararlı olabileceğine değindi. Adreslerin yaklaşık yüzde 77’sinin şu anda zararda olmasının zincirde aktif olmak için teşviki oldukça kasvetli hale getirdiğine dikkat çekti.

Immutable X Yatırımcı Kar Zarar Durumu
Kaynak: IntoTheBlock

Bu durumun, mevcut rallinin sürdürülebilirliğini etkileyebileceğini ve hatta ImmutableX fiyatında düşüşe yol açabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın