Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

IMF Başkanı Covid, Savaş ve Deprem Vurgusuyla Uyardı

IMF Başkanı, Covid, Rusya-Ukrayna-Savaşı ve son olarak depremlerin ardından beklenmeyeni düşünmek gerektiği konusunda uyardı.
IMF Başkanı Covid, Savaş ve Deprem Vurgusuyla Uyardı
HABER GİRİŞ

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, pandemi, savaş ve Türkiye-Suriye depremlerinin ardından akla gelmeyenleri düşünme konusunda uyardı.

Bugün, Dünya Hükümeti Zirvesi’ndeki bir panelde konuşan Georgieva, son olarak ülkemizi derinden sarsan depremlere de atıfla “düşüncesi bile kötü olan şeylerin” düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

2023’ün ne kadar zorlu olacağı konusunda soruyu yanıtlayan Georgieva, dünya ekonomisinin hala sıkıntılı bir noktada olduğu ve küresel büyümenin 2023’te yavaşlayacağını söyledi.

“Fakat bu bir dönüm noktası olabilir. Neden? Çünkü sonunda enflasyonun birçok ülkede gerilediğini görüyoruz.” dedi. Ardından en büyük endişenin beklenmeyen şeyler olduğunun altını çizdi.

“Bizi fazlasıyla endişelendiren, beklenmedik şeyler” diyen Georgieva, Covid-19 salgını, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve yakın zamanda Suriye ile Türkiye’de meydana gelen depremden etkilenen “daha şok eğilimli bir dünyada” yaşamamızı gerekçe gösterdi.

GCM Yatırım Banner

“Hepimiz çok daha çevik olmak ve her seviyede direnç oluşturmaya yönelik çok daha odaklı olmak için zihniyetimizi değiştirmeliyiz, böylece şoklarla daha iyi başa çıkabiliriz” dedi.

IMF Başkanı’na göre gezegenimizde dayanıklılığa, toplumlarda eşit fırsatlara ve insanlarda eğitim, sağlık, yeterli sosyal korumaya ihtiyaç var.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.