Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İmalat Şirketi Sermaye Tavanını 50 Katına Çıkaracak

Kartonsan bugün KAP üzerinden kayıtlı sermaye tavanını 100 milyon liradan 5 milyar liraya yükseltme kararı aldığını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
İmalat Şirketi Sermaye Tavanını 50 Katına Çıkaracak
HABER GİRİŞ

Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KARTN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kayıtlı Sermaye Tavanının Artırılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı hakkında bildiri paylaştı.

Kartonsan KAP bildirisinde, şirketin kayıtlı sermaye tavanını 100 milyon lirandan 5 milyar liraya yükseltmeye karar verdiğine işaret etti. Kayıtlı sermaye tavanın geçerlilik süresini ise 2024-2028 olarak belirlenmesine karar verildiğine dikkat çekildi.

Söz konusu kararı, şirket yönetim kurulunun 1 Mart 2024 tarihli YK/2024-06 sayılı toplantısında aldığının altı çizildi.

Kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesine ve şirket esas sözleşmesinin tadiline izin ve onayı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gibi tüm resmi kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli başvuruların yapılacağı vurgulandı.

Paratic Piyasalar Kartonsan Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

KAP bildirisinde karar doğrultusunda diğer yasal işlemlerin ikmal edilmesi içinse şirket genel müdürlüğünün yetkilendirilmesine karar verildiği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Borsada KARTN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 134,37 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 19,1 değer kazanan KARTN payları, sermaye artırımı kararının duyurulmasının ardından tavan yaptı.

Haftalık bazda yüzde 5,29 değer kaybeden hisse bugün TSİ 11.25 itibarıyla yüzde 10 yükselişle 154 lira tavan fiyattan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.