Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İmalat Sektörünün Çınarlık İsmi Pay Satışını Duyurdu

Borsada şirketlerin sermaye artırım furyasına katılan Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş.’den bu hafta gerçekleşecek satış işlemlerine dair açıklama geldi.
İmalat Sektörünün Çınarlık İsmi Pay Satışını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Önceki hafta yüzde 100 bedelli sermaye artırımına giden Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş.’den bedelli sermaye artırımında kullanılmayan rüçhan hakkı tutarına dair açıklama geldi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, toplam nominal değeri 28.255,701 TL olan kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların 23-24 Kasım 2023 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle satışa sunulacağı kaydedildi.

Payların 1 TL’den az olmamak şartıyla Borsa İstanbul A.Ş. birincil piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacağı ve aracı kurumun İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olacağı bildirildi.

Kullandırılan rüçhan hakkıyla ilgili açıklamada ise “Yeni pay alma hakları (rüçhan hakkı) izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 06.11.2023 ila 20.11.2023 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılmıştır” denildi.

Döktaş Dökümcülük Hisse 21-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da DOKTA koduyla hisseleri işlem gören şirket savaş gündemiyle gelen düşüş haberlerine rağmen endeks üzeri getiri sağladı. Aylık ve haftalık yüzde 10 oranında artıda fiyatlanan şirket hisseleri bugün ise negatif bölgede yer aldı.

TSİ 16.00 itibarıyla yüzde 1’in altında düşüş kaydeden DOKTA 41,36 liradan işlem gördü. Yılbaşından bu yana ise en yüksek 48,39 lira, en düşük 18,76 lira seviyesinde kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın