Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İller Bankası’nın Sermayesi Arttı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İller Bankası'nın sermayesi artırıldı. Detaylar haberde...
İller Bankası’nın Sermayesi Arttı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla İller Bankası’na yönelik yeni bir karar alındı. Söz konusu karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Cumhurbaşkanı Kararı ile İller Bankası’nın sermayesi 45 milyona çıkarıldı.

Söz konusu yeni kararda şu ifadeler yer aldı:

“İller Bankası Anonim Şirketinin sermayesinin 45.000.000.000 Türk Lirasına çıkarılmasına, 6107 sayılı İller Bankası Anonim Şirketi Hakkında Kanunun 4 üncü maddesi gereğinde karar verilmiştir.”

İller Bankası Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre İller Bankası, Atatürk’ün isteği üzerine 11 Haziran 1933 tarihinde 15 milyon Türk lirası sermaye ile “Belediyeler Bankası” adı altında kuruldu. Sorasında TBMM Bütçe komisyonunda bugünkü adına; İller Bankası haline getirildi.

GCM Yatırım Banner

Bankanın resmi sitesindeki bilgililerde misyonu, yerel yönetimlere, kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek, kredi sağlamak aynı zamanda teknik destek vermek yoluyla sürdürülebilir bir şehirleşmeye katkıda bulunmak olarak belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.