Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İletişim Başkanlığı’ndan Fransız Gazetesine Tepki!

İletişim Başkanlığı'ndan Fransız gazetesi Lorient Le Jour’da Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarını hedef alan yazısında yanıltıcı görsel kullanımına dair açıklama geldi. İşte detaylar...
İletişim Başkanlığı’ndan Fransız Gazetesine Tepki!
Yorum

İletişim Başkanlığı dezenformasyonla mücadele merkezi koordinatörü İdris Kardaş, bir Fransız gazetesinde Türkiye’ye yönelik yapılan yalan haberle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İdris Kardaş, Fransız gazetesi Lorient Le Jour’da yer alan haberi paylaşarak, “Türkiye’nin Irak’ın kuzeyindeki ve Suriye’deki terör hedeflerine yönelik hava operasyonunu sivillerin yaşadığı El-Hol kampı görüntüsüyle sunması tam bir manipülasyon örneğidir.” açıklamasını yaptı.

Kardaş, bu fotoğrafın kullanılarak Türkiye’nin sivilleri hedef aldığı algısının yaratılmaya çalıştığını kaydetti. Gazeteyi etiketleyerek “Hangi gazetecilik ahlakını izliyorsunuz” sorusunu yöneltti.

Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun olarak teröristlere yönelik hava operasyonunun yazıda bahsedilen mülteci kampı ile ilgili hiçbir ilgisinin olmadığını bildirdi.

Dezenformasyonla mücadele merkezi koordinatörü Kardaş, söz konusu gazetenin okurlarından özür dilemesi ve itibarlarını korumak için imajlarını değiştirmeleri gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu