Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İLBANK’tan Yerel Yönetimlere Milyar TL’lik Destek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, İller Bankası’nın 2023 yılında yerel yönetimlere 27,4 milyar TL destek verdiğini söyledi.
İLBANK’tan Yerel Yönetimlere Milyar TL’lik Destek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı resmi sitesinden İller Bankası’nın (İLBANK) yerel yönetimlere sağladığı destek hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin ifadelerine yer verildi. İLBANK’ın özel idarelerinin ve belediyelerin finansman ihtiyacını karşılayarak, onlara önemli ölçüde destek sunduğunu bildirdi.

Bu kapsamda bankanın geçen yıl yerel yönetimlere 27,4 milyar TL destek verdiğini söyledi. Hibeler ve uluslararası kaynaklardan elde edilen fonlarla 16,279 milyar TL finansmanın yerel yönetimlere aktarıldığını bildirdi.

“Yenilenebilir Enerji Alanında 259 Milyon TL’lik Destek”

Bakan Özhaseki, İLBANK’ın sadece altyapılar için sağlamış olduğu toplam finansman desteği 21 milyar TL’yi aştığını söyledi.

Bunun yanında bankanın Türkiye’deki rüzgar ve güneş enerjisi yatırımlarının yaygınlaşmasına katkı sağladığını belirtti. Bu kapsamda yenilenebilir enerji alanında 259 milyon TL’lik destek sağlandığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

İLBANK’ın, afetten zarar gören 15 şehirde de içme suyundan kanalizasyona, imardan çevre çalışmalarına kadar birçok alanda da çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın