Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlaç Şirketi SGK ile Anlaşmayı Yaptı! Bir Sözleşme Daha Bekliyor

İlaç şirketi SMA hastalarına yönelik önemli bir adım atarak SGK ile anlaşma yaptı. Şirkete 800-850 milyon arası bir katkı bekleniyor. Detaylar haberde...
İlaç Şirketi SGK ile Anlaşmayı Yaptı! Bir Sözleşme Daha Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İlaç sektöründe aktif rol oynayan şirket Gen İlaç Ve Sağlık Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden “SPINRAZA” adlı SMA ilacı kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan sözleşme hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, söz konusu ilaca yönelik SGK ile alternatif geri ödeme sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Sözleşmenin yürürlük tarihinin bugün olduğu, anlaşma kapsamında yer alan ilaç sayısının SGK’ya temini ile sözleşmenin sona ereceği belirtildi.

Açıklamaya göre SGK ile yapılan anlaşmanın şirkete katısının 800.000.000 – 850.000.000 TL olması bekleniyor.

Sözleşmenin süresinin belli sayıda ilacın temini ile sınırlandırılmış olduğu aktarıldı.

Şimdi Kayıt Olun

Şirket KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sözleşmenin süresi belli sayıda ilacın temini ile sınırlandırılmış olduğundan, ülkemizdeki hasta sayısı ve tedavi devamlılığı göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılı içerisinde yeni bir sözleşme daha yapılması beklenmektedir.”

Söz konusu anlaşma haberi şirketin (GENIL) hisselerini anlık olarak olumlu etkiledi. Duyuru öncesinde 49,74 TL’den işlem gören hisseler saat 17.00’da 52,8 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 17.30 itibarıyla 50,70 TL’den işlem gördü.

Gen İlaç Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri yatırımcıya aylık bazda yüzde 10,93, haftalık bazda yüzde 3,81 kaybettirdi. Günlük bazda kazancı yazım sırasında yüzde 0,83 olarak kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.