Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlaç Şirketi Roche’tan Dev Satın Alım Hamlesi

İsviçreli ilaç devi Roche, Telavant Holding'i satın almak için 7,1 milyar dolar tutarında bir anlaşmaya varıldığını duyurdu. Detaylar haberin devamında;
İlaç Şirketi Roche’tan Dev Satın Alım Hamlesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İsviçreli ilaç devi sağlık şirketi Roche’tan Pazartesi günü yapılan resmi açıklamada, inflamatuar bağırsak hastalıkları için ilaç geliştirme çalışmaları yürüten Telavant Holding’in 7,1 milyar dolarlık bir işlemle satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığı duyuruldu.

Şirketten yapılan basın açıklamasında, ABD’li biyoteknoloji kuruluşları Roivant Sciences ve Pfizer’ın sahibi olduğu Telavant Holding’in peşin satın alma anlaşmasının onaylandığı bilgisi verildi.

Anlaşmanın 2024 Yılının Başlarında Tamamlanması Bekleniyor

Satın alma koşulları arasında 150 milyon dolarlık yakın vadeli ek bir ödemenin daha yer aldığı belirtildi.

Söz konusu anlaşmanın, gerekli izinlerin alınmasının ardından 2024 yılının ilk çeyreği içinde tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Basın açıklamasında, Telavant’ın inflamatuar ve fibrotik hastalıklardan muzdarip insanlar için ilaçlar ürettiği ve crohn hastalığı olan hastalar için “umut verici yeni bir tedavi” geliştirme sürecinde olunduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Roche, ülseratif kolit ve crohn hastalığı da dahil olmak üzere inflamatuar bağırsak hastalığı için geliştirilmekte olan bir tedavi olan RVT-3101 ilacının tam haklarını aldıktan sonra, hedefe yönelik yüz ila binlerce hasta üzerinde klinik testleri içerecek küresel Faz 3 denemelerini başlatmayı hedefliyor.

“En Kısa Sürede Pazara Sunmak İstiyoruz”

Roche Pharmaceuticals CEO’su Teresa Graham, konuya dair açıklamasında ”Çok umut verici verilere dayanarak, bu geç evre antikorun IBD ile yaşayan insanları tedavi etmede sınıfında ilk ve hastalıkta en iyi potansiyele sahip olduğuna kuvvetle inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu antikoru daha da geliştirip mümkün olan en kısa sürede pazara, ABD ve Japonya’daki hastalara sunmak için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.