Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İKMİB Başkanı: Kur Makasının Daralmasını Bekliyoruz

Seçimin tamamlanmasıyla birlikte iş adamlarından açıklamalar gelmeye başladı. İş dünyası ihracata ve üretime vurgu yaptı. İşte detaylar;
İKMİB Başkanı: Kur Makasının Daralmasını Bekliyoruz
HABER GİRİŞ

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, seçimle ilgili konuşarak Türk milletinin iradesini ortaya koyduğunu belirtti. Seçim gündeminin tamamlandığına göre şimdi ekonomi gündemine odaklanılması gerektiğini aktardı.

Pelister, en kısa sürede ihracatçıların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden belirlenecek olan ekonomik politikalarla yatırım ortamının iyileştirilmesini, kur makasının daraltılmasını, enflasyon faiz dengesinin sağlanmasını beklediklerini vurguladı.

Kimya sektörünün Türk ekonomisine destek verdiğini dile getiren Başkan, yeni rekorlar kırmak için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

“Daha Fazla Üreterek Enflasyonu Aşağı Çekebiliriz”

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkan Ramazan Kaya da seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ekonomik, toplumsal ve sosyal refahına katkı sağlamak için üretimi ve ihracatı artırmak gerektiğini söyleyen Kaya, daha fazla üreterek enflasyonu aşağı çekebileceklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Daha fazla cari açığı düşürerek oluşturulan katma değerle iş gücünü yükseltebileceklerini sözlerine ekledi.

Giyim sektörünün ihracat gücüne dikkat çekerek Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken hedefler çerçevesinde tüm güçleriyle çalışarak üretmeye ve ihracat yapmaya devam edeceklerini duyurdu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.