Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Chevrolet Captiva’nın İkinci Nesli Baojun 530’dan Doğdu!

Chevrolet, ikinci nesil Captiva SUV modelini Çinli ortağı Baojun'un 530 SUV modeli üzerine yerleştirdi.
Chevrolet Captiva’nın İkinci Nesli Baojun 530’dan Doğdu!
HABER GİRİŞ

Chevrolet Captiva, çıkış yıllarında Daewoo ile hareket edilen kompakt bir SUV geçiş aracıdır. GM platformalarına 2006 yılında alınmasıyla o dönemlerde insanların hızla yatkın olduğu arazi aracı sınıfının gözdeleri arasına girmişti. 2×2 ve 4×4 olarak sunulan Captiva, bölgelere göre değişen güçlü benzin ve dizel motor seçenekleriyle kendini göstermiştir.

2011 yılında makyajlama geçiren Captiva, eskisine nazaran daha Amerikan yüz şekline kavuşturulmuştu. Şu var ki aracın çıkış yılından beri bazı kronik sorunlar eşliğinde, yüksek yakıt tüketiminin dezavatajlarını taşıyordu. Avustralya gibi bazı ülkeler için farklı isim ve görüntü altında gitse de, ikinci nesli henüz çıkartılmamıştı. Chevrolet’ten gelen son habere göre Captiva II. nesil hazırlıklarını tamamlamış. Ancak her kıtaya değil!

Dönüşü muhteşem olsa da buna Asya ve Güney Amerika ülke insanları sevinecek.

Son Nesil Chevrolet Captivaİşin aslı Captiva ikinci bedenine Baojun 530 SUV ile kavuştu. Amerikalı şirketin Tayland Bangkok Otomobil Fuarı’nda gösterdiği son nesil Captiva’sını Çin halkı öncesinde çok yakından tanıyor. Stratejik iş ortağı Çinli Baojun, Captiva’yı bölgesindeki satmaya devam ettiği 530 SUV aracının yenilenmiş hali olarak müşterilere sunuyor.

II. nesil Captiva’nın görünüm açısından hiç bir sorunu bulunmuyor.

Son Nesil Chevrolet Captiva 2. JenerasyonKarşımıza duran resme artık klasikleşti de diyebiliriz, tam tersi her daim güzel bir duruş biçimi olarak da değerlendirebiliriz. Geçenlerde Li Xiang şirketinin “One SUV” aracını oldukça beğenmiş ve yapısal olarak Volvo’ya ne kadar yakın olduğunu hissetmiştik. Öyle ki Captiva da slim LED teknoloji farları ve parlak ayrıntıları benzer duruşları veriyor.

Yeni Chevrolet Captiva’nın gelişimi farklı sınıfları hedef alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bunun hakkında açıklama yapan Chevrolet Sales Thailand Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Piyanuch Chaturaphat, “Yeni Captiva hızla büyüyen SUV-B ve SUV-C segmentleriyle üst üste gelecek şekilde konumlandırıldı. Captiva, ilk SUV’larına girmek isteyen müşteriler için özellikle çekici olacak; Etkileyici bir tarz, yaşam alanı ve akıllı teknoloji sunan bir pakete sarıldı.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Boujun’un genetik ikizi,  karoserinde aynı boyutsal rakamlarla hareket ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==503 serisinde olduğu gibi Captiva 4.65 m uzunluğa, 1.8 metre genişliğe ve 1.7 metre yüksekliğe sahip. 530 için de iyi olan dingil açıklığı sayesinde yeni Chevy SUV’un sınıfında en geniş iç mekanı sunacağı söyleniyor. Donanımlara gelen cam tavan sayesinde ise ferah ve aydınlık kokpit yapısına kavuşturulmuş.

GM, Asya kıtasına özel Captiva için motor bilgisi vermedi.

Vermemiş olsa da ortak geliştirilen 1.5L turbo desteli 147 ps ve 230 nm tork getirisi sağlayan motorun geleceğini düşünüyoruz. Öte yandan opsiyonlara CVT şanzıman seçeneği eklenecek. Standart olarak aktarımlar, 6 ileri manuel vitese sahip olacak.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Geely SX12 SUV için Yeşil Işık Yakıldı!

Tayland fuarında tanıtılan 2. jenerasyon Captiva’nın kokpit detayları verilmedi. Araca genel bir yorum olarak; Captiva, karoser görüntüsü yenilikçi ve benimsenen bir yüz hattına sahip. Hacim konusunda da sıkıntısı olmayan aracın 5 ve 7 koltuklu seçenekleri farklı aile tiplerine hitap edecek. Daha fazla donanım ve teknik bilgi için Chevy’in söylemesini bekleyeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın