Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İki Kurum Açıkladı: Market Zincirinin Hedef Fiyatı Yükseldi

Halk Yatırım ve Garanti BBVA Yatırım, 28 yıldır perakende ticaret sektöründe yer alan ŞOK Marketler Ticaret A.Ş'nin hedef fiyatını güncelledi. Detaylar haberde...
İki Kurum Açıkladı: Market Zincirinin Hedef Fiyatı Yükseldi
Son Güncelleme: 

Perakende ticaret sektörünün öncü şirketlerinden biri olan ŞOK Marketler Ticaret A.Ş, dün yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Şirketin bilanço sorasında Halk Yatırım ve Garanti BBVA Yatırım’dan değerlendirme geldi.

Garanti BBVA Yatırım, şirketin 2023’ün üçüncü çeyreğinde açıkladığı net karın piyasa beklentisinin üzerinde olduğu kaydedildi.

Fintables ŞOK Marketler
Kaynak: Fintables

Şirketin söz konusu dönemde 2,200 milyon TL FVAÖK açıklarken, FVAÖK marjını ise yüzde 7.4 olarak gerçekleştiği aktarıldı. Piyasa beklentisi ise 2,280 milyon TL FVAÖK, yüzde 7,6 FVAÖK marjı olmasıydı. Kurum bu gelişmeler çerçevesinde şirketin FVAÖK marjının aşağı yönlü revize ederken, bilanço sonucunun SOKM hisselerine etkisinin negatif olmasının bekliyor.

Garanti BBVA Yatırım şu notu paylaştı:

“Şirket için hedef fiyatımızı 72.8TL’den 82.2TL’ye yükseltiyoruz. Endeks Üstü Getiri (EÜ) olan tavsiyemizi devam ettiriyoruz.”

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Halk Yatırım ise şirketin net karının, ertelenmiş vergi gelirinin desteğinde beklentilerin üzerinde olduğunu bildirdi.

Operasyonel karlılık piyasa beklentisinin hafif altında, beklentimiz ile uyumlu olarak kayda geçti. Ayrıca kurum, FAVÖK marjı öngörüsünü aşağı yönlü revize etti.

Halk Yatırım tarafından şu not paylaşıldı:

“Finansal sonuçların ardından makro tahminlerimizde yaptığımız güncellemelerin beraberinde, güçlü nakit pozisyonundaki iyileşmeyi de modelimize yansıtıyoruz. Şok Marketler için 64,50 TL seviyesinde bulunan 12 aylık hedef fiyatımızı 81,30 TL’ye revize ederken, ‘TUT’ tavsiyemizi sürdürüyoruz.”

Şirketin (SOKM) kodlu hisseleri saat 12.43 itibarıyla 63,35 TL’den işlem gördü. Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 161,31 değer kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu