Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İki Ayda 107 TL’den 690 TL’ye Çıkan Halka Arza Tedbir!

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Borsa İstanbul, IZINV, IHLGM ve TARKM payları için tedbir kararı alındığını duyurdu. İşte detaylar;
İki Ayda 107 TL’den 690 TL’ye Çıkan Halka Arza Tedbir!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 3 şirkete tedbir kararı alındığını duyurdu.

İz Yatırım (IZINV) paylarının 20.11.2023 tarihli işlemlerden 19.12.2023 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceği belirtildi.

İhlas Gayrimenkul (IHLGM) ve Tarkim Bitko Koruma’nın (TARKM) 20.11.2023 tarihli işlemlerden 19.12.2023 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği açıklandı.

Tedbir kararı alınan şirketler arasında kazanç oranıyla en çok dikkat çeken 5-6 Eylül tarihlerinde halka arz edilen TARKM oldu.

İki Ayda 107 TL’den 690 TL’ye Çıkan Halka Arza Tedbir!Kaynak: Paratic Piyasalar

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

107,5 TL fiyat üzerinden 12 Eylül’de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan TARKM hisseleri borsada sergilediği performansla ilgi odağı oldu.

16 gün boyunca tavandan işlem gören ve 717 TL seviyelerine kadar yükselerek tavan serisini bozan hisse, yukarı yönlü hareket etme konusunda pes etmedi. 6 Kasım’da 953 TL’ye kadar çıkan hisse bu noktadan gelen satışlarla bir miktar gerilese de halka arz olduğu fiyatın oldukça üzerinde kalmayı başardı.

TARKM, 17 Kasım’da kapanışını yüzde 2,6 düşüşle 693 TL’den yaptı. 107,5 TL’den halka arz olan şirketin hisselerinde yaklaşık 2 aylık süreçte yüzde 487 oranında artış gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.