Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İki Aracı Kurum Bu Hafta Tavan Bozan Hisseyi Topladı

Bu hafta tavan bozan ve sonrasında toparlayan teknoloji hissesinden, iki aracı kurum tarafından alım yapıldı. Detaylar haberde...
İki Aracı Kurum Bu Hafta Tavan Bozan Hisseyi Topladı
HABER GİRİŞ

Borsaya Şubat ayında adım atan teknoloji şirketi Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin (PATEK) hisseleri, bu hafta 15’inci gün sorasında tavan bozmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Tavan bozduktan sonra hızlı bir şekilde toparlayan PATEK hisselerinden iki aracı kurumun alımları dikkat çekti.

Bu aracı kurumlardan biri olan OYAK  Yatırım müşterileri PATEK hissesinden 1.222.275 lot net alış yaptı. Bunun yanında Ak Yatırım ise geçen hafta 676.608 lot net alış yaptı.

Borsada işlem görmeye başladıktan sonra tavan hareketleri ile yatırımcıyı memnun eden PATEK, 16’ncı güne tavan serisini taşıyamadı.

Düşüşe geçmesiyle satış butonuna basan yatırımcılar, PATEK’in toparlanmaya başlamasını görünce pişman oldu.

Hisselerin Son Durumu

Patek Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

4 Mart’ta kapanışı 145,6 TL’den yapan hisseler, tavan bozduktan sonra 131,1 TL’ye kadar gerilemişti.

GCM Yatırım Banner

Sonradan toparlanmaya geçen hisseler, geride bıraktığımız haftanın son işlem gününde 155,9 TL’ye kadar yükseldi. Bu seviyeyi koruyamadıktan sonra haftayı 137,4 TL’den kapattı.

35 TL’den halka arz olan hisseler, 157 TL’yi görmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.