Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arkasına Bakmadan Kaçanlar Pişman! Hisseler Tavana Gidiyor

Borsadan kaçan yatırımcıları geri çeken yeni halka arzlarda rüzgar yeniden tersten esti. Tabana giden düşüşler yerini yükselişe bıraktı. İşte toparlayan isimler;
Arkasına Bakmadan Kaçanlar Pişman! Hisseler Tavana Gidiyor
HABER GİRİŞ

Kâr realizasyonuyla satış baskısı gören BIST 100 endeksi, son iki haftadır düşüş eğilimindeyken halka arz listesinden borsaya giriş yapan şirketler son günlerde kırmızı mumlarla karşı karşıya kaldı. Ana endeks haftalık düşüşünü yüzde 2’nin üzerine çıkarırken tavan serisini uzun tutmaya odaklanan yeni halka arzlarda motivasyon kaybı oldu.

Bugün ise rüzgar tekrar tersten esmeye başladı. Tavan bozan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri (PATEK), Bor Şeker (BORSK) ile Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC) toparlanmaya başladı.

13 Şubat günü işleme başlayan ve bu yılın halka arz listesinde tavan serisini 15 güne çıkarmayı başaran ilk ismi olan PATEK, 5 Mart günü tavan bozduktan sonra düşüşün devamını getirmedi.

Kırmızı mumlara direnen hisseler TSİ 11.24 itibarıyla yüzde 5 artıda kayda geçtikten sonra atak göstererek  saat 12.00 itibarıyla tavanı gördü.

35,00 TL’den halka arz olduktan sonra en yüksek 157 TL’yi gören PATEK, geri döndüğü tavan yükseliş sonrası 143,4 TL’den işleme geçti.

GCM Yatırım Banner

16,20 TL’den halka arz edilen ve dün gündemde yerini alan LMKDC hisseleri tavan serisini onuncu günde bozduktan sonra bugün güçlü bir yükseliş gösterdi.

Dünden itibaren yoğun alış ve satış işlemelerine sahne olan LMKDC, dün kapanışı 34,32 TL ile tabandan yaktıktan sonra bugün yeşil mumlara tutunarak yazım anında yüzde 8 artışla tavana koştu. Dün 41,92 TL ile en yüksek seviyesini gören hisseler bugün 37,06 TL seviyesinde kayda geçti.

26,54 TL’den halka arz olan ve 15 Şubat’ta işleme başladıktan sonra tavan serisini 1 haftayla sınırlı tutan BORSK, 55,6 TL’ye yükseldikten sonra dünkü düşüş fırtınasıyla 40,76 TL’ye kadar saktı. Bugün ise yüzde 5’lik yükselişiyle yazım anında 44,18 TL’den kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.