Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IKEA’nın Rusya’daki En Büyük Üretim Merkezi Satılıyor

Rus Invest Plus şirketi, İsveçli mobilya devi IKEA’nın fabrikasını satın almak için anlaşmayı tamamladığını duyurdu.
IKEA’nın Rusya’daki En Büyük Üretim Merkezi Satılıyor

Duyuru, IKEA’nın Ukrayna ihtilafı nedeniyle Rusya’daki faaliyetlerine ara vermesinin üzerinden bir yılı aşkın sürenin ardından geldi. 3 Mart’ta IKEA, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında harekete geçen ilk şirketlerden olmuştu.

Savaşın büyük bir etkisi olduğunu belirten IKEA, şirket gruplarının Rusya’daki IKEA operasyonlarını geçici olarak duraklatmaya karar vermişti. Ardından geçen yaz çevrimiçi satışlara kısa bir süreliğine yeniden başlamıştı.

Sonuçta IKEA’nın Rusya’daki en büyük üretim varlığı olan Novgorod fabrikasını satın almak için bir anlaşmayı tamamladığını söyledi.

Invest Plus’ın sahibi Vadim Osipov bugün yaptığı açıklamada anlaşmayı sonuçlandırma sürecinin kolay olmadığını ve biraz uzun sürdüğünü söyledi. Osipov, IKEA, Rus ve İsveçli düzenleyiciler ile Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı dahil ilgili tüm taraflara teşekkür etti.

Fabrikanın kemik iş gücünün korunduğunu söyleyen Osipov, firmanın aynı zamanda çalışan sayısını en az bir yıl boyunca korumayı garanti edeceğini ve tam üretimin önümüzdeki iki ila üç ay içinde yeniden başlayacağını dile getirdi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Novgorod fabrikasının oldukça popüler ve kaliteli üretimini mümkün olan en kısa sürede Rusya mobilya pazarına geri döndürmeyi amaçladıklarını ekledi. IKEA Group, daha önce Rusya’daki Tikhvin, Novgorod ve Vyatka’daki dört fabrikasını sattığını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu