Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İhale Kazanan SAY Enerji’de Hisse Değeri Zirve Yaptı

SAY Yenilenebilir Enerji 508 bin Euro’luk ihale kazanırken, hisse senedi fiyatı tüm zamanların zirvesine çıktı.
İhale Kazanan SAY Enerji’de Hisse Değeri Zirve Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SAY Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe yeni ihale alınması hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklama yaptı.

Rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları kesintisiz olarak sürdüren şirketin Dongkuk S&C Co, Ltd. ticaret unvanlı müşterisine verdiği teklifler onaylandı. Rüzgar türbin kulesi iç aksamları ihalesi 19 Eylül 2023 tarihinde neticelendi.

Söz konusu teklif kapsamındaki üretimin Güney Kore’ye sevk edileceği belirtildi. Tekliflerin toplam tutarının ise 507.886,38 Euro olduğu açıklandı.

SAY Enerji, Güney Kore’ye yapılacak teslimatın 2024 yılı içinde tamamlanmasını planlıyor.

SAY Yenilenebilir Enerji
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranı yüzde 4,67 olarak belirtildi.

GCM Yatırım Banner

SAY Yenilenebilir Enerji (SAYAS) hisse senedi fiyatı bugün 101,9 lira ile rekor kırdı. Saat 15.40 itibarıyla yüzde 6,85 artıda işlem gören hisseler, haftalık bazda yüzde 26, aylık yüzde 52 ve yıllık yüzde 537 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.