Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İGA: İstanbul Havalimanı Ulaşımda Küresel Merkez Görevi Gördü

Kahramanmaraş’ta depremler sonrası yaşanan büyük yıkım sonrası, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA açıklamalarda bulundu.
İGA: İstanbul Havalimanı Ulaşımda Küresel Merkez Görevi Gördü
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta yaşanan 7,7 ve 7,6’lık büyük depremler tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Depremin ardından yaraların sarılması adına dünyanın dört bir yanından yardımlar gönderiliyor.

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkisi altına alan deprem sonrasında dünyanın dört bir yanından ulaştırılan yardımlarda İstanbul Havalimanı’nın lojistik merkezi olduğu belirtildi.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, farklı coğrafyalardan gelen ulusal ve uluslararası kurtarma ekipleri, gönderilen ekipmanlar ve yardımlar için İstanbul Havalimanının ulaşım ve ulaştırmada küresel aktarma merkezi görevi üstlendiğini açıkladı.

AFAD ile Koordinasyon Sağlanıyor

Dayanışma ruhu kapsamında Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gönderilen insani yardımlar da İGA İstanbul Havalimanı’na ulaşıyor. Afetin yaralarını sarabilmek için uluslararası bir seferberlik harekatına dönüşen yardım çalışmaları doğrultusunda İGA İstanbul Havalimanı, söz konusu deprem yardımlarını AFAD’ın koordinasyonunda afet bölgelerine sevk ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Depremin yaşandığı günden bu yana Azerbaycan, Çin, İspanya, İtalya, Yunanistan, Singapur, Kuzey Makedonya, Rusya ve Japonya gibi bir çok farklı ülkenin afet bölgelerine ve depremzedelere gönderilmek üzere yolladığı insani yardım, İGA İstanbul Havalimanı üzerinden aktarılıyor.

GCM Yatırım Banner

İGA üst yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu, Türkiye’nin son yüzyılın en yıkıcı ve en şiddetli iki büyük depremi arasında gösterilen çok büyük bir felaketi art arda yaşadığına vurgu yaparak, hızla organize olduklarını ve yurt dışından gelen yardımların da Türkiye’ye umut olduğunu söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.