Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

IFM: İngiltere’nin Net Bir Plana İhtiyacı Var!

Avusturalyalı IFM Investors, Birleşik Krallık'taki siyasi ve ekonomik istikrarsızlığın yatırımcıları ittiğini bildirdi. Haberin detayları aşağıda;
IFM: İngiltere’nin Net Bir Plana İhtiyacı Var!
HABER GİRİŞ

Dünyanın büyük varlık yöneticilerinden biri olan IFM Investors, İngiltere’nin bu ay yaşadığı ekonomik ve siyasi sorunlara dikkat çekti. IFM, ülkenin yabancı yatırımcı çekmesi için istikrara ve yeni altyapı projeleri için de net bir plana ihtiyacı olduğunu savundu.

129 milyon dolar değerinde varlığa sahip olan Avusturalyalı IFM, İngiltere’de yeni yatırım fırsatları ile milyonlarca emeklilik tasarruf sahibine getiri sağlamayı planlıyor.

Sanayi Fonları Yönetimi (IFM), İngiltere’de birçok varlığa sahip ve 20 yıldır ülkenin altyapısına yardımcı oluyor. Ülkedeki varlıklarından bazıları Manchester, Stansted havaalanları ve M6 paralı yolu olarak biliniyor. IFM, İngiltere’de son zamanlarda yaşanan siyasi ve mali karışıklıkların doğru yatırım ortamını yaratmadığını bildirdi.

Her Yatırımcı Siyasi ve Ekonomik İstikrar İster

IFM’de Kamu İşleri Avrupa Genel Müdürü Gregg McClymont, her yatırımcının İngiltere’nin siyasi ortamında daha fazla istikrar görmek istediğine dikkat çekti. Ancak altyapı projelerinde “net bir plan” olmamasının yatırımcıları ittiğini belirtti.

Finansal Times’ın haberine göre McClymont, “Zorluk, Birleşik Krallık hükümeti ne kadar istikrarsızsa, netlik elde etmenin o kadar zor olması ve hükümetin kendisinin projelere karar verme zamanının gelmesidir” dedi.

GCM Yatırım Banner

IFM, İngiltere’nin Enerji Geçişine Yatırım Yapmak için Hevesli

Makro ortamın önemine işaret eden McClymont, en büyük zorluğunsa projelere bakmak ve görevlere uyulup uyulmadığını değerlendirmek olduğunu ekledi. IFM’nin enerji geçişine yatırım yapmak için hevesli olduğuna dikkat çekti.

Söz konusu yatırım için Birleşik Krallık Hükümeti’nin ne yapmak istediği ve bunu nasıl finanse edeceği konusunda netlik sağlaması gerektiğini söyledi.

Enerji geçişi için hükümetin çok fazla iş yaptığına değinen McClymont, “Ancak bu hala devam ediyor ve bizim gibi bir yatırımcı için yatırım yapılabilir bir teklife yeşil ışık yanan değil.” dedi.

Son 10 Yılda Birleşik Krallık Zayıf Bir Performans Sergiledi

Birleşik Krallık’ın son on yılda hanelerdeki enerji verimliliğini artırmada zayıf bir performans sergilediğini ileterek, 28 milyon eve enerji verimliliğinin sağlanması için büyük çaplı bir ortaklığa ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Bu ortaklığın hükümet, emeklilik fonları ve diğer kurumsal sermaye türleri arasında olacağını açıklayan McClymont, kurumsal yarımcıların bu projeye daha fazla özvarlık katabileceğini ifade etti.

Hükümetin sektöre katkı sağlamak için kamu bilançosundan finanse edeceği projeler, emeklilik fonları ve özel sektörden arayacağı projelerle bir anlaşma yapması gerektiğini vurguladı.

McClymont, “Bu, hükümetin gerçekten ne yapmak istediğine karar vermesi gereken bir şey. Sadece bir yol belirleyin, çünkü sermaye sıkıntısı yok.” diyerek öneride bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın