Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İdealist GYO Hisseleri Şile Projesine İlişkin Açık Artırım Haberiyle Yükseldi

İdealist GYO, şirketin İstanbul Şile’de bulunan projesine ait 19 bağımsız bölümün satışa sunulduğunu açıklarken hisseler yükseldi.
İdealist GYO Hisseleri Şile Projesine İlişkin Açık Artırım Haberiyle Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), İdealist Cadde Projesi’ne ait 19 adet bağımsız bölümün açık artırımı hakkında bildirimde bulundu.

Buna göre İstanbul İli, Şile İlçesi, Çavuş Mahallesi 91 ada 205 parsel arsa üzerinde geliştirilen İdealist Cadde Projesine ait 18 adet ticari ünite ve 1 adet konut alanının Emlak Konut GYO A.Ş. aracılığı ile açık artırım usulüyle 07.10.2021 – 14.10.2021 tarihleri arasında satışa sunulduğu belirtildi.

Hisseler bildirim öncesinde ekside fiyatlanırken, sonrasında artıya geçti.
İdealist GYO Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 2,07 Türk lirası seviyesinde işlem gören IDGYO kodlu hisseler, bugüne 2,06 TL başlayıp açılışta 2,09 TL’yi test etti.

TSİ 17.16’da yüzde 5,8 artıda işlem gören hisseler, KAP bildirimiyle 2,22 TL’ye kadar yükseldi. Gün içinde en yüksek 2,10 Türk lirasına ulaşırken dar bir aralıkta işlem gördü. TSİ fiyatlanan hisselerin gün içindeki en zayıf değeri 2,05 TL oldu.

Son verilere göre İdealist GYO hisseleri haftalık yüzde 7,2 değer kaybederken aylık bazda yüzde 28 değer kaybetti. Yıllık kayıp ise yüzde 19’a yaklaştı. Ağustos başında 5,29 lirayı gören hisseler sonrasında başlattığı düşüş trendini devam ettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın