Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddialar Büyüyor: Bu Altcoin Ethereum’u Tahtından Edecek!

Solana'nın piyasa değerinin bir sonraki piyasa döngüsünde Ethereum'unkini aşabileceğine dair görüşler giderek yaygınlaşıyor. Detaylar haberin devamında;
İddialar Büyüyor: Bu Altcoin Ethereum’u Tahtından Edecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ParaFi Capital’in eski ortağı Santiago Santos, son dönemde kendisinden sıkça bahsettirip gündemden düşmeyen Solana’nın (SOL) piyasa değerinin bir sonraki piyasa döngüsünde Ethereum’unkini (ETH) nasıl aşabileceğine dair görüşlerini paylaştı.

Santos’un görüşleri, kripto ekosistemine daha yüksek seviyelerde sermaye girişi ve Solana fonlarının bu girişlerden daha büyük pay alması beklentileriyle şekilleniyor.

Bu Koşullar Gerçekleştiğinde Solana, Ethereum’u Geçebilir

Empire podcastinde konuya dair açıklamalarda bulunan Santos, öncelikle Ethereum’a yaptığı yatırımı hatırlattı ve ETH’yi ilk satın aldığında altcoinin piyasa değerinin milyarlara tırmanacağını hayal etmediğini söyledi.

CoinGecko verilerine göre ETH’nin piyasa değeri, haber yazımı itibarıyla 274,51 milyar dolar, Solana’nın piyasa değeri ise 25,81 milyar dolar civarında seyrediyor.sol

Santos’un argümanı, Solana’daki finansman artışının altcoinin, Ethereum’un piyasa kapitalizasyonunu tersine çevirmesine yardımcı olabileceği yönünde.

GCM Yatırım Banner

ParaFi Capital’in eski ortağı, bunun için genel kripto piyasası kapitalizasyonunun mutlaka artması gerekmediğine dikkat çekti. Bunun yerine, Ethereum’dan ve ETH ekosisteminin Katman 2 protokollerinden Solana’ya ve SOL ekosistemine sermaye rotasyonunun, değişimi yönlendirmeye yardımcı olabileceğini belirtti.

Solana’nın Ethereum’u tahtından etmesi için Ethereum’un piyasa değerinin küçülmesine gerek olmadığını da söyledi. SOL ve ekosisteminin, çeşitli kullanım durumları ve fayda artışı ile yatırım için nispeten karlı bir yol olarak ortaya çıkabileceğini ve bir sonraki kripto piyasası döngüsünde bireysel ve kurumsal yatırımcılardan sermaye çekebileceğini ifade etti.

Solana Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Santiago Santos, SOL’un ETH’yi devirme olasılığının şu an için yüzde 25 olduğunun altını çizerken tüm ETH’lerini satıp karşılığında SOL satın alma fikrini değerlendirdiğini belirtti.

Web3 yatırımcısı, son olarak Solana’nın yakın gelecekte Ethereum’un yerini alacağı tezinde kararlı olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.