Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddia Edildi: O Ülke Bilgisayar Korsanlarının Hedefinde

Rusya Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov, Ukraynalı ve Batılı bilgisayar korsanlarının düzenli olarak Rusya'yı hedef aldığını iddia etti. Detaylar haberde;
İddia Edildi: O Ülke Bilgisayar Korsanlarının Hedefinde
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Cenevre’deki Birleşmiş Milletler (BM) Ofisi ve diğer uluslararası örgütler nezdindeki daimi temsilci yardımcısı Andrey Belousov, Rusya’nın sistematik olarak Ukrayna’dan gelen bilgisayar korsanlığı saldırılarına maruz kaldığını iddia etti.

Belousov, Kuzey Atlantik İttifakı’nın bilgi alanını başka bir savaş alanına dönüştürmeye çalıştığına da dikkat çekti

“Sistematik Saldırılar Altındayız”

BM Genel Kurulu Silahsızlanma Birinci Komitesi toplantısında konuşan isim “Ülkemiz sistematik olarak Ukrayna ve diğer bazı Batılı ülkelerin bilgisayar saldırılarına maruz kalıyor.” ifadesini kullandı.

ABD Siber Komutanlığı Direktörü Paul Nakasone’nin, ABD yardımıyla kurulan Ukrayna Bilişim Ordusu da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı siber saldırılar düzenlendiğini kabul eden açıklaması gibi çok sayıda teyit ve kanıta atıfta bulundu.

Kuzey Atlantik İttifakı’nın bilgi alanını başka bir savaş alanına dönüştürmeye çalıştığını söylerken “NATO müttefikleri uzun zamandır bilgi ve iletişim teknolojisi alanında saldırı potansiyeli oluşturmakla meşguller.” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

NATO’nun Ukrayna’ya sağladığı yardımla ilgili olarak, Rusya’nın bilgi teknolojileri altyapısına karşı bilgisayar saldırıları gerçekleştiren hackerların faaliyetlerini hazırlamak ve koordine etmek üzere siber güvenlik uzmanlarından oluşan ekiplerin gönderildiğini söyledi.

ABD ve müttefikleri tarafından eğitilen bilgisayar korsanlarının yakında siber alandaki yetkinlik ve kabiliyetlerini kendi efendilerine karşı kullanmak isteyecekleri ihtimalinden de bahsetmeden geçmedi.

“Çıkarlarımızı Korumak için Gerekli Potansiyele Sahibiz”

Belousov ayrıca Rusya’nın bilgi teknolojileri alanı da dahil olmak üzere çıkarlarını korumak için gerekli potansiyele sahip olduğu konusunda güvence verdi.

Rusya’nın kritik altyapısına yönelik herhangi bir yıkıcı hack saldırısına uygun bir yanıt verileceği konusunda uyarıda bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.