Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddia: BTC Fiyatı En Yüksek Seviyesini Bu Yıl Bu Tarihte Görecek

Ünlü bir kripto analisti, öncü kripto para birimi Bitcoin'in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini ne zaman göreceğine dair öngörüde bulundu. Detaylar;
İddia: BTC Fiyatı En Yüksek Seviyesini Bu Yıl Bu Tarihte Görecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birim Bitcoin (BTC) son zamanlarda düşüş eğilimi göstererek 2023 yılının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 49 bin dolardan haber yazımı itibarıyla 41 bin doların altına gerilemiş durumda. Popüler kripto analisti Kevin Svenson, bu önemli fiyat düzeltmesine rağmen bu yıl gerçekleşecek Bitcoin halvingi (yarılanması) sonrasındaki aylarda BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) göreceğini iddia etti.

Svenson, kısa süre önce paylaştığı YouTube videosunda BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine Haziran 2024 döneminde ulaşacağını öngördü.

Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve piyasaya sürülmesini çevreleyen heyecana rağmen fiyatın önemli düşüşlere tanık olduğunu ve 40.200 dolar bölgesindeki kritik fiyat seviyesine yaklaştığını açıkladı.

Svenson, O Korelasyona Dikkat Çekti

Kripto analisti Bitcoin’in fiyat hareketlerini son dönemdeki hisse senedi piyasası modelleriyle karşılaştırdı. Geçtiğimiz Cuma günü Wall Street hisse senetleri, özellikle de S&P 500 endeksi, 4.839,81 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak Ocak 2022’deki bir önceki rekorunu geride bıraktı.

Svenson, Bitcoin yarılanmasından önceki ve sonraki aylarda Bitcoin ile S&P 500 endeksi arasında önemli bir korelasyon olduğuna dikkat çekti. Kripto analistine göre son üç Bitcoin yarılanması, borsa endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken BTC için önemli bir fiyat modelini gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Analist, Kasım 2012’deki ilk Bitcoin yarılanmasının ardından S&P 500 endeksinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve BTC’nin de bunu takip ederek iki ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğini açıkladı. Buna ek olarak, Temmuz 2016’daki ikinci yarılanmada S&P 500 endeksi rekor bir seviyeye, ardından Bitcoin yaklaşık yedi buçuk ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mayıs 2020’deki üçüncü yarılanmada ise S&P 500 endeksi Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken BTC de yaklaşık dört ay sonra bu seviyeyi takip etti.

Svenson, bu sonuçların, yarılanma aşamalarında BTC fiyatı ile S&P 500 endeksi arasında benzersiz bir korelasyon olduğunu ortaya koyduğunu öne sürdü. Üç yarılanma olayında gözlemlenen ortalama zaman farkını kullanarak, Nisan 2024’te gerçekleşecek yarılanmada Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağı zaman çizelgesini tahmin etti.

Kripto analisti, S&P 500 endeksinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından BTC’nin yaklaşık dört buçuk ay içinde yeni bir rekor seviyeye ulaşmasını bekliyor.

Svenson, videosunda BTC’nin kritik fiyat seviyesi olan 40.200 dolardan başarılı bir şekilde sıçradığını açıkladı. Kripto para biriminin bu başarıyı, S&P 500 endeksinin tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiği sırada elde ettiğini açıkladı.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kripto analisti, BTC’nin kritik destek seviyesinin üstesinden gelememesi durumunda, büyük düşüş sinyallerini tetikleyebileceği konusunda da uyarı yapmayı ihmal etmedi.

Svenson ayrıca hisse senedi piyasasındaki son kazançların kripto piyasasında hem Bitcoin hem de altcoinler için olumlu bir gelişme sunduğunu kaydetti. Borsa endeksinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının BTC’nin kritik konumunu etkili bir şekilde güvence altına almasını sağlayacağını ve aynı zamanda kripto alanındaki spekülatör duyarlılığını da olumlu yönde etkileyeceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.