Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İddia: Berlusconi ile Putin Arasında Tatlı Mektuplaşmalar Var!

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bir sürenin ardından tekrar temasa geçtikleri konuşuluyor. Detaylar haberde;
İddia: Berlusconi ile Putin Arasında Tatlı Mektuplaşmalar Var!
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir İtalyan haber ajansının iddiasına göre Salı günü, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeniden iletişime geçti. Berlusconi, Putin ile “tatlı mektuplar” alışverişinde bulunduğunu söyledi.

86 yaşındaki Berlusconi, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline kadar sık sık Putin’le olan dostluğuyla övündü. Geçen ay yaptığı açıklamada Putin’in savaşa itildiğini ve Kiev’in başına “iyi insanlar” koymak istediğini söylediğinde bir fırtına yarattı.

Berlusconi: Bana Çok Tatlı Bir Mektup Gönderdi

Haber ajansı LaPresse tarafından paylaşılan ses kaydına göre Berlusconi, alt meclis milletvekillerine verdiği demeçte “Putin ile tekrar temasa geçtim. Doğum günüm için bana 20 şişe votka ve çok tatlı bir mektup gönderdi” ifadelerini kullandı.

29 Eylül’de doğum günü olan Berlusconi “Ona birkaç şişe Lambrusco (köpüklü şarap) ve aynı derecede tatlı bir mektupla cevap verdim” şeklinde sözlerine devam etti.

Ukrayna’daki durum hakkında son derece endişeli olduğunu ancak gerçek fikrini ortaya koyamadığını çünkü “bu düşüncenin basına ulaşmasının bir felaket olacağını” da sözlerine ekledi.

Yorumlar, Berlusconi’nin İtalya’da 25 Eylül’de yapılan ve önümüzdeki hafta başbakan olarak seçilmesi beklenen Giorgia Meloni liderliğindeki sağ ittifaka zafer getiren yeni hükümetteki kabine görevleriyle ilgili müzakereleri sırasında geldi.

Parti Sözcüsü İddiaları Yalanladı

Bir parti sözcüsü, Berlusconi’nin Putin ile tekrar temasa geçtiğini yalanlayarak, milletvekillerine “yıllar önce bir olaya atıfta bulunan eski bir hikaye” anlattığını söyledi.

Bu arada İtalya’nın sağ koalisyonu ile Rusya arasındaki ilişkiler yakından izleniyor. Göçmen karşıtı birliğin lideri Matteo Salvini, sık sık Putin’i överken, Rus liderin yüzünün işlenmiş olduğu tişört giymesiyle dikkat çekmişti.

Yeni seçilen alt meclis başkanı Lorenzo Fontana ise devlet televizyonuna verdiği bir röportajda Rusya’ya karşı yaptırımların sonuçları hakkında uyardı.

Porta a Porta adlı programda konuşan isim “Bumerang olabilirler ve kendimizi büyük zorluklar içinde bulabiliriz” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu