Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İcra Kurulu Üye Ataması Yapan İzdemir’de Hisseler %1 Artıda

İzmir Demir Çelik 12 Ocak yönetim kurulu toplantısında aldığı üye ataması kararını duyururken, hisseler sakin yükseliş gösteriyor.
İcra Kurulu Üye Ataması Yapan İzdemir’de Hisseler %1 Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, icra kurulu üye ataması kararı aldı. Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı, Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi Feyyaz Yazar’ın, İcra Kurulu Üyeliği’ne atanmasına karar verildiği açıklandı.

Şirketin Yıldız Pazar’da işlem gören hisseleri, günün ilk yarısında sakin yükseliş gösterdi.
İzdemir hisseleri %1,21 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

İzdemir hisseleri (IZMDC) son kapanış 2,47 liradan yaptıktan sonra bu sabah 2,49 seviyesinden açıldı. Saat 10.15’te 2,54 ile seansın en yükseğini kaydetti. Bunun ardından hafif geri çekilme gösteren hisseler saat 11.35’e kadar 2,52’lerde hareket edip ardından 2,51’de denge buldu.

Saat 12.00 itibarıyla ise %1,21 değer kazancıyla işlem görüyor. Hisselerin haftalık süreçte kaydettiği en düşük fiyat 2,35, en yüksek 2,55 olurken yatırımcısına getirisi %4’ün üzerine çıktı.

Ancak aylık bazda %14 gibi ciddi oranda bir kayıp yaşattı. Hisseler son bir ayda 2,28 ile dip, 3,10 ile tavan fiyatı kaydetti. Son bir yıl içerisinde 1,99 ila 4,86 arasında işlem gören İzdemir hisseleri %24,50 oranında değer kaybetti.

Mevcut haliyle yükselişin devam etmesi durumunda 2,5366 birinci direnç, 2,5633 ikinci direnç seviyeleri olarak takip edilecek. Destekler için ise 2,4633 ila 2,4866 bölgesi işaret ediliyor.

Şirket hisseleri BIST metal ana endeksi altında yer alıyor. Sektör göstergesi %2,11 oranında artıda seyrediyor. Bileşenlerinden en iyi performansı Yükselen Çelik ve Kardemir hisseleri gösterdi. En fazla kayıp ise Çelik Halat hisselerinde meydana geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu