Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İçişleri Bakanlığından Özdağ’ın Suikast İddialarına Sert Cevap!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın suikast iddialarına İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı'dan sert cevap geldi. Detaylar haberde...
İçişleri Bakanlığından Özdağ’ın Suikast İddialarına Sert Cevap!
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı sosyal medya hesabından, bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Meclis’te düzenlediği basın toplantısındaki iddialarına cevap verdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanlığı’ndan üst düzey bir bürokrat ile görüştüğünü söyledi.

“Suikast Amacıyla İki Eylem Grubu Oluşturuldu”

Özdağ, ismi açıklanmayan bu kişinin “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ve Sedat Peker’e suikast amacıyla iki eylem grubu oluşturduğu bilgisini verdiğini” söyledi. Konuyla ilgili MİT’e mektup yolladığını ve konunun kapatıldığını aktardı.

Zafer Partisi Genel Başkanı, durumu ilgili yerlere aktardıkları için kamuoyuna bilgi vermediklerini söyledi.

“Bu İddialar İftira ve Yalandır”

Söz konusu iddialara cevap veren İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Özdağ’a suikast düzenleneceğine yönelik istihbari bir bilginin olmadığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çataklı, “Malum şahıs uzun zamandır sürdürdüğü iftira ve yalanı bugünün gündeminden istifade ederek, kendini gösterme gayretiyle Gazi Meclisin mehabetine yakışmayacak şekilde dile getirmiştir. Kendisine suikast düzenleneceğine yönelik istihbari bir bilgi söz konusu değildir.” açıklamasında bulundu.

Çataklı, Özdağ’ın iddiasını Milli İstihbarat Başkanlığına (MİT) iletmesi üzerine MİT Başkanlığı da iddiayı İçişleri Bakanlığı’na gönderdiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı’nın Cumhuriyet Başsavcılığına iddialara yönelik gereğinin yapılması için başvuruda bulunduğunu söyledi.
Çataklı, “Mert bir iddia sahibinden beklenen davranış, kaynak gösterdiği kişilerle birlikte savcılığa gitmesidir.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.