Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İç Hat Uçuşlarında Tavan Fiyat Yüzde 43 Yükseldi

Yurt içinde iç hatlardaki uçuşlar için tavan fiyat 1650 TL’ye yükseltildi. Fiyatların yıllar içindeki değişim oranı nasıl? İşte detaylar;
İç Hat Uçuşlarında Tavan Fiyat Yüzde 43 Yükseldi
Yorum

İç hatlarda tek yönlü uçuşlarda uygulanan tavan fiyata güncelleme yapıldı. Aktarılan bilgilere göre tavan fiyat yaklaşık yüzde 43 artışla 1150 TL’den 1650 TL’ye artırıldı. Bu gelişme, havayolu şirketlerinin iç hatlarda bilet fiyatlarını 1650 TL’ye kadar çıkarabileceği anlamına geliyor.

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre bazı şirketler şimdiden 1650 TL üzerinden bilet satışına başladı.

İç Hat Uçuşlarında Tavan Fiyat Yüzde 43 YükseltildiKaynak: Paratic Piyasalar

2013 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından tek yönde tavan ücret 299 TL olarak belirlenirken bu rakam 2014’te 309 TL, 2017’de 352 TL’ye yükseltilmişti.

2022 yılında 599 TL olarak ayarlanan fiyat daha sonra revize edilerek 1150 TL’ye çıkarılmıştı. Bugün yapılan son güncellemeyle söz konusu tutar 1650 TL’ye artırıldı. İç hat business sınıfında ve dış hat fiyatlarında ise herhangi bir tavan ücret sistemi uygulanmıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu