Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İBB Deprem Bölgesine Yardımlarını Artırıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsılan afet bölgesine yardım ulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Detaylar haberde;
İBB Deprem Bölgesine Yardımlarını Artırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsılan afet bölgesine yardım ulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. AFAD koordinasyonunda sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında sorumluluk alanı Hatay ili olarak belirlenen İBB, 25 birimi, 1.339 personel, 401 araç ve ekipmanla afet mücadelesi için seferber oldu.

İBB Basın Merkezi, deprem bölgesine yapılan yardımlarla ilgili bilgiler verdi. Bölgeye ısı yalıtımlı çadır, içme suyu, tıbbi ilaç ve malzemelerinin gönderimine devam edildiği duyuruldu.

Hatay’da Isı Yalıtımlı Çadırlar Kuruldu

Deprem bölgesinde soğukla mücadele eden vatandaşlar için her biri 30 metrekare büyüklüğünde ısı yalıtımlı çadırlar kurulduğunu belirten İBB, Hatay’ın İskenderun, Antakya ve Samandağ ilçelerine toplamda 3 bin metrekarelik çadırlar kurulduğu bilgisini verdi.

Çadır kurulumunu organize eden Kiptaş Genel Müdürü Ali Kurt, bölgede ihtiyaç halinde peyder pey çadır kurmaya başladıklarını, ilk etapta 100 adet büyük çadır kurulduğunu ve bin 500 adet çadırın da İstanbul’dan Hatay’a gelmekte olduğunu söyledi.

Bölge halkına bin 500 çadır daha yollayan İBB aynı zamanda depremzedelerin yaralarını sarmak için 22 sağlık çalışanı, 5 ambulans, bir arazi aracı, bir binek aracı, bir karavan ve içi tıbbi malzemelerle dolu bir TIR’ı Hatay’a gönderdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IBB.Istanbul

Bugüne kadar, Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü, depremzedelerin ihtiyaç duyduğu enjektör, serum, tulum, dezenfektan, maske vb. tıbbi malzeme desteğini bölge halkına gönderdi. Engelliler Şube Müdürlüğü elinde bulunan koltuk değneği, hasta alt bezi, akülü sandalye, tekerlekli sandalye gibi medikal malzemelerle insani yardım malzemeleri depolardan temin ederek Yenikapı yardım toplama alanına teslimini gerçekleştirdi.

İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki günlerde psikologlardan oluşan bir ekibi psikolojik destek çalışmaları için bölgeye gönderecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IBB.Istanbul

Hatay’a ilk etapta 59 tır ile 3 milyon 600 bin adet pet şişe içme suyu da gönderilmişti.

İletişimin Kesintiye Uğramaması için Çalışılıyor

Bunun yanı sıra arama kurtarma çalışmalarında iletişimin kesilmemesi için bölgeye 10 Wİ-Fİ noktası da kuruldu.

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin olduğu lokasyona 2 uydu internet kurulumu da yapılırken, kentte 50 Wi-Fi noktası kurulumu hedefleniyor.

Can Kaybı Büyüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye’de yaptığı son açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısının 16.170’e yükseldiğini açıkladı. Yaralı sayısını 64 bin 194 olarak duyururken, 6 bin 444 binanın ise yıkıldığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın