Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İBB Ağaç ve Peyzaj İşçileri Ücret Artışı Talebiyle Eylem Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanları maaş artışı talebiyle eylem başlattı. Detaylar haberin içerisinde;
İBB Ağaç ve Peyzaj İşçileri Ücret Artışı Talebiyle Eylem Yaptı
Yorum

Saraçhane Parkı’nda bir araya gelen Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Birleşik Tarım-Orman İşçileri Sendikası (BTO-Sen) üyesi işçiler ücret artışı talebiyle oturma eylemi yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanları adına BTO-Sen İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Sekreteri Erkan Urel, basın açıklaması yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediye işçileri arasında asgari standardın olacağına ilişkin söylemlerini anımsatan Urel, İmamoğlu’nun açıklamalarına rağmen Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanlarını kapsam dışında tutulduğunu bildirdi.

Tüm İBB çalışanlarıyla eşit haklara sahip olmak istediklerini söyleyen Urel, aynı ülkede aynı ekonomik koşullar altında yaşadıklarına dikkat çekti.

Açlık Sınırın Altında Kalmasını Kabul Etmeyeceğiz

Urel açıklamalarında, “Ağaç AŞ olarak ayrımcılığa ‘artık yeter’ diyoruz. Aldığımız her yüzdelik zammın bir süre sonra asgari ücret olmasını, açlık sınırı altında kalmasını kabul etmediğimiz için Saraçhane’ye geldik.” ifadeleriyle dikkat çekti.

Ağaç ve Peyzaj AŞ çalışanı tüm işçilerin hangi sendika olduğuna bakılmaksızın birleşmesi ve hakkını araması gerektiğinin altını çizen Urel, haklarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

Anadolu Ajansı (AA) haberinde, polis ekiplerinin eylem sırasında park çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığının bilgisini verdi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu