Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hulusi Akar: TSK’ya Dil Uzatıp Boş Konuşanlar Var!

Bakan Akar, TSK'nın saygın konumunun uluslararası dahil her platformda arttığını paylaşarak, bu duruma dil uzatanların olduğuna dikkat çekti.
Hulusi Akar: TSK’ya Dil Uzatıp Boş Konuşanlar Var!
HABER GİRİŞ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, bakan yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu, Muhsin Dere ile birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yoğun bir dönemden geçtiğini belirten Akar, Mehmetçiğin şu ana kadar kendine verilen görevleri büyük bir başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Bakan Akar, “Son zamanlarda yazılı ve sözlü basında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) dil uzatanlar var. İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var.” diyerek tepkisini gösterdi.

TSK’nın saygın ve seçkin konumu uluslararası dahil her platformda artarken bu duruma dil uzatanların olduğuna işaret eden Akar, söylemleri çıkaranların kimin tarafında olduğunu sorguladığını kaydetti.

Akar, “Devlete, millete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanları bizim kabul etmemiz mümkün değildir.” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Mehmetçik Yaz-Kış Demeden Görevini Yerine Getiriyor”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhuriyet tarihinin en yoğun döneminden geçtiğine işaret eden Bakan Akar, bu durumun görülmemesinin büyük bir körlük olduğunu vurguladı.

O kişilerin gözlerini açıp Mehmetçiğin ne yaptığını görmeleri gerektiğini söyleyerek, 85 milyonun güvenliğini sağlamak için gece-gündüz, yaz-kış demeden görev yaptıklarını bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Akar, hakkı, hukuku, güvenliği sağlamak için çalıştıklarına işaret etti.

Türkiye’nin tarihi, coğrafyası, genç nüfusu ve ordusu ile büyük ve güçlü bir devlet olduğunun altını çizdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin binlerce yıllık şanlı tarihten süzülüp geldiğini aktardı.

Sultan Alpaslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bu toprakların vatan olmasında, devletin bu seviyeye gelmesinde emeği geçen ve katkı sağlayanlara saygılarını iletti.

Bakan Akar, şehitlere rahmet, yaralılara şifa dilediğini bildirdi. Zorlu şartlarda görev yapan tüm Mehmetçiğe de başarılı dileklerini ileterek tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.