Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Huawei de Rusya’yı Terk Edenler Arasına Girmeye Hazırlanıyor

Rusya’ya bir darbe de Huawei’den geldi. Çinli şirketin ürün sevkiyatlarını durdurduğu, Rusya pazarından çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.
Huawei de Rusya’yı Terk Edenler Arasına Girmeye Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya pazarından çıkmaya hazırlanan firmalara bir yenisi daha eklendi. Çin menşeli teknoloji markası Huawei’in Rusya’ya elektronik ürün sevkiyatını durdurduğu ve pazardan çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.

Rusya merkezli İzvestiya gazetesinin kaynaklardan ulaştığı bilgiye göre Huawei yakın zamanda akıllı telefon, televizyon, tablet ve diğer teknolojik ürünlerini Rusya’ya sevk etmeme yoluna gitti.

Şirketin artık ürünlerini Rusya’ya ihraç etmediği, yeni partinin bir süredir olmadığı kaydedildi.

Çinli şirketin Rusya pazarından nihai olarak çekilme niyetinde olduğu, Moskova’da bulunan ofisinin de 1 Şubat 2023’ten itibaren faaliyette olmayacağı belirtildi.

Huawei Aylar Öncesinden Çekilmeye Başlamıştı

Rusya ile iş birliğinin sona erdiğine işaret eden şirket kaynakları, Huawei’in Rusya’daki resmi satış noktalarını Haziran ayından itibaren kapattığını ekledi.

GCM Yatırım Banner

Huawei’in Rusya pazarından ayrıldıktan sonra ise ürünlerinin ihracatını distribütörler aracılığıyla yapabileceği söylendi.

Rusya’daki çalışmaların Eylül ayının başından itibaren Kazakistan ve Özbekistan’a taşındığı daha önce haberleştirilmişti.

Şirket kaynaklarının içeriden verdiği bilgiler, Huawei’in henüz resmi olarak açıklamadığı nihai kararını doğrular nitelikte oldu.

Rusya pazarından çekilen başlıca dünya markaları arasında; Nike, H&M, Starbucks, Nokia, McDonald’s ve Mercedes yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.