Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC’den Türkiye Kararı: Şube Sayısı Azalıyor

İngiltere merkezli yatırım bankası HSBC, Türkiye’deki şube sayısını azaltma kararı aldı. Ayrıntılar geliyor…
HSBC’den Türkiye Kararı: Şube Sayısı Azalıyor
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye’de yaygın olarak faaliyet gösteren, İngiltere merkezli yatırım bankası HSBC, ülkedeki operasyonlarına yönelik bir karar aldı. Bloomberg’in edindiği bilgiye göre yatırım bankası Türkiye’deki şube sayısını azaltacak.

Alınan karar göre HSBC, Türkiye’deki 23 şubesini kapatacak. Böylece toplam şube sayısı 44’e düşürülmüş olacak.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, “Birikim Yönetimi ve Bireysel Bankacılık alanındaki faaliyetlerimizi önümüzdeki büyüme fırsatlarından daha da iyi yararlanabilmek üzere yeniden tasarlarken, Kurumsal ve Küresel Bankacılık’ta odağımızı ve hizmetlerimizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada alınan aksiyonların etkinliğini artıracağına yer verilirken, Türkiye’deki 44 şube ile en iyi bankacılık hizmetini sunmaya devam edileceği kaydedildi.

Türkiye Bankalar Birliği’nden edinilen bilgiye göre Eylül ayında HSBC’Nin 67 şubesi bulunuyordu. Bankanın ayrıca 1712 çalışanı mevcuttu. HSBC’den yapılan son açıklamada, kapatılan şubeler sonrası çalışan sayısında nasıl bir düzenleme yapılacağına dair bilgiye ver verilmedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.