Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC’den Şişecam için Yeni Rapor: Hedef Fiyat Yükseltildi!

Finans kurumu HSBC, borsada işlem gören Şişecam (SISE) için yeni bir rapor yayımladı. Raporda hedef fiyat yukarı yönlü revize edildi. Ayrıntılar haberde...
HSBC’den Şişecam için Yeni Rapor: Hedef Fiyat Yükseltildi!
HABER GİRİŞ

Yatırım bankası HSBC tarafından Borsa İstanbul’da yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Şişecam (SISE) için yeni rapor yayımlandı. HSBC tarafından şirkete ilişkin paylaşılan raporda, bu yıl ana ürün gruplarında satış hacmi toparlanması öngörüldüğü kaydedildi.

Ana pazarlarda daha zorlu bir fiyatlandırma ortamının beklendiği raporda, “Daha geniş bağlamda, yatırım hikayesi küresel faiz indirimleri ve Çin konut piyasasındaki toparlanma ile bağlantılıdır.” ifadelerine yer verildi.

Karışık görünüm nedeniyle “tut” tavsiyesini koruyan HSBC, IAS29 tahminlerine ve saf DCF değerlemesine geçerek hedef fiyatı 53 TL’den 55 TL’ye yükselttiğini bildirdi.

Şişecam’ın geniş uluslararası maruziyeti ve çeşitli son pazarları göz önüne alındığında, daha iyimser bir yatırım görüşünün, Türkiye’deki faiz indirimlerine ve Çin’deki daha istikrarlı bir emlak piyasasına bağlı olduğunu kaydedildi. Böyle bir senaryo için henüz erken olduğu ifade edildi.

SISE hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Raporun yayımlandığı sırada Şişecam (SISE) borsadaki yeni işlem gününde TL yakınlarında işlem görüyor. Hisse senedi Ekim 2023’te 57 TL’nin üzerine çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.