Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC Sigorta Şirketinin Hedef Fiyatını Yükseltti

Yatırım bankası HSBC, sigorta sektöründe faaliyet gösteren Türkiye Sigorta'nın hedef fiyatını yükseltti. Detaylar haberde...
HSBC Sigorta Şirketinin Hedef Fiyatını Yükseltti
HABER GİRİŞ

Türkiye Varlık Fonu bünyesinde bulunan kamu sigorta şirketleri Ziraat Sigorta A.Ş., Halk Sigorta A.Ş’nin Güneş Sigorta A.Ş. ile birleştirilmesiyle kurulmuş olan Türkiye Sigorta A.Ş’nin hedef fiyatında değişikliğe gidildi. Yatırım bankası HSBC tarafından değerlendirme yapıldı.

HSBC, Türkiye Sigorta için hedef fiyatını 34 TL’den 59,5 TL’ye yükseltti. Ayrıca tavsiyesini al olarak korudu.

Türkiye Sigorta HSBC
Kaynak: Foreks Haber

Şirket, Ekim 2023’te yılın 3’üncü çeyreğine yönelik net karını açıkladıktan sonra Yapı Kredi, Türkiye Sigorta’nın 12 aylık hisse hedef fiyatını 24 liradan 49 liraya yükseltmişti. Ayrıca yeni hedef fiyatın yüzde 23 getiri potansiyeline işaret ettiğini belirtmişti.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (TURSG) bugün açılışı 42,90 TL’den yaptı. Saat 10.00 itibarıyla en yüksek 44 TL’yi gören hisseler, saat 12.00 itibarıyla 42,98 TL’den işlem gördü.

Hisseler aylık bazda yüzde 14,65 değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.