Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HSBC Borsadaki 4 Banka için Hedef Fiyatını Yükseltti

HSBC, bankacılık endeksinde yer alan 4 banka için hedef fiyatını artırırken bir banka için düşürdü. İşte detaylar;
HSBC Borsadaki 4 Banka için Hedef Fiyatını Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

Pozitif seyreden Borsa İstanbul’da yatırımcıların en çok takip ettiği verilerden biri de bankacılık endeksindeki hisseler olarak karşımıza çıkıyor. HSBC, bugün yaptığı açıklamada bankacılık endeksine dahil olan 4 banka için hedef fiyatları yukarı yönlü olarak güncelledi. Bu bankaların Yapıkredi, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Halkbank ve Akbank olduğu duyuruldu.

Hedef fiyatlar Yapı Kredi Bankası için 8,05 TL’den 10,45 TL’ye çıkarıldı. Banka bugün yüzde 5’e yakın bir yükselişle 10,66 TL’den işlem görüyor.

Vakıfbank için 7,4 TL olan hedef fiyat 9,9 TL’ye yükselirken İş Bankası için 8,85 TL’den 10,15 TL’ye çıkarıldı. Vakıfbank yüzde 4 artışla 11,6 TL’den, İş Bankası yüzde 2,5 yükselişle 12,6 TL’de seyrediyor.

Bunların yanında Akbank için de güncellemeye giden HSBC, Akbank hisseleri için hedefini 15,1 TL’den 19,8 TL’ye çıkardı.

4 banka için hedefler yukarı yönlü revize edilirken Halkbank için hedef fiyat 5,85 TL’den 5 TL’ye indirildi. Halkbank hisseleri bugün yüzde 2 artışla 12,5 TL’den faaliyet gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu